Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 20.08.2018

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 32, na Primorskem okoli 34 °C.
17°C | 33°C
torek, 19.08.2018
17°C | 32°C
sreda, 21.08.2018
18°C | 33°C
četrtek, 22.08.2018
18°C | 33°C
petek, 23.08.2018
18°C | 34°C
Opozorila
Ponedeljek, 20.8.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
33°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Drugi posvet nevladnih organizacij v občini ......


OBVESTILA

| |
01.06.2015      14:28
A A

Drugi posvet nevladnih organizacij v občini Grosuplje


Stičišče nevladnih organizacij osrednje Slovenije je 20.05.2015 organiziralo drugi posvet nevladnih organizacij iz občine Grosuplje. Posvet je bil namenjen iskanju rešitev za težave, ki so se identificirale na prvem posvetu v mesecu februarju in s katerimi se soočajo nevladne organizacije pri svojem delovanju v občini Grosuplje.


Deli:

Posveta se je udeležilo 13 predstavnikov nevladnih organizacij in predstavnica Občine Grosuplje, vodja Urada za družbene dejavnosti,  gospa Jelka Kogovšek.

 

Preko moderirane in aktivne razprave so udeleženci posveta oblikovali sklepe za naprej. Na občini bodo obravnavali potrebo nevladnih organizacij po brezplačnih plakatnih mestih in predlog za brezplačno uporabo občinskih prostorov za nevladne organizacije, ki so za občino v javnem interesu. 

 

Na željo nevladnih organizacij po spremembi pravilnikov, ki so podlaga za razpise na različnih področjih (kultura, sociala itd.) je predstavnica občine reagirala pozitivno, naklonjeno sodelovanju, tako da bodo nevladne organizacije oblikovale spremembe pravilnikov in jih posredovale občini, občina pa bo predloge ustrezno obravnavala. Občini se je tudi podal predlog, da se s postavke za prireditve občine z rebalansom proračuna sredstva namenijo nevladnim organizacijam, ki bi lahko te dogodke naredili enako oziroma bolj kakovostno z manj sredstvi. Obenem pa se je  izpostavila tudi  možnost, da se razpisi za leto 2016 objavijo že v novembru 2015. Predstavniki nevladnih organizacij so predstavili posledice znižanja proračunskih sredstev, ki jih občina namenja za sofinanciranje nevladnih organizacij. Pokazalo se je, da nevladne organizacije ne bodo mogle izvesti nekaterih prireditev in drugih aktivnosti, ki so jih nudile občankam in občanom občine Grosuplje.

 

Stališča na vse pobude nevladnih organizacij bo Občina Grosuplje poslala Stičišču do konca junija.

 

Petra Cilenšek, Stičišče NVO osrednje Slovenije
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Grosuplje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.08.2018 | Tečaji in delavnice
PRIJAVA - jesenska qigong delavnica v Strunjanu
22.08.2018 | Tečaji in delavnice
Vpis- Krajša Qigong delavnica v Ljubljani - dihalni
20.08.2018 | Tečaji in delavnice
PRIJAVA - jesenska qigong delavnica v Strunjanu
22.08.2018 | Tečaji in delavnice
Vpis- Krajša Qigong delavnica v Ljubljani - dihalni

Bodite prvi pri oddaji mnenja.