Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Prenova kanalizacije in nadgradnja čistilne ......


GOSPODARSTVO, OBČINSKE

| |
27.01.2014      13:02
A A

Prenova kanalizacije in nadgradnja čistilne naprave Grosuplje v polnem tekuDeli:

Decembra 2012 je Občina Grosuplje dobila odločbo, s katero ji je Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo na podlagi prijave na javni razpis dodelilo 14,7 milijona evrov za ureditev kanalizacije in čistilne naprave v Grosupljem.

 

Predmet projekta je izgradnja 14.644 metrov novih kanalizacijskih vodov, sedmih črpališč in treh zadrževalnih bazenov ter nadgradnja obstoječe centralne čistilne naprave Grosuplje s sedanje kapacitete 10.000 PE na 20.000 PE. Investicija se izvaja na območju Malega Vrha, Gajnič, Šmarja – Sapa, Spodnjega Blata in Gatine, spomladi pa se bo pričelo z izvajanjem investicije tudi na območju Grosuplja in Ponove vasi.

Od skupno 14.644 metrov je bilo ob pričetku leta vgrajenih že 5.985 metrov kanalizacijskih cevi, kar predstavlja 41% delež. Po finančnih kazalnikih pa je bilo ob pričetku leta opravljenih 18% gradbenih del oziroma dobrih 19% vseh investicijskih del.

 

Vsa dela na kanalizacijskih vodih in čistilni napravi bodo predvidoma zaključena do poletja 2014, poskusno obratovanje čistilne naprave bo nato trajalo 12 mesecev.

Z izvedbo projekta se bo iz naselij Mali Vrh, Spodnje Blato, Gatina in Ponova vas na kanalizacijski sistem in centralno čistilno napravo dodatno priključilo 1879 prebivalcev.

 

Izgradnja čistilne naprave je najobsežnejši, najzahtevnejši in tudi najdražji sklop. Z rekonstrukcijo čistilne naprave bo povečana njena kapaciteta z obstoječih 10.000 PE na 20.000 PE. Izbrana je bila enostavna, zanesljiva in učinkovita tehnologija – SBR (zaporedni biološki reaktor), ki je ena izmed najučinkovitejših tehnologij biološkega čiščenja, še posebej pa jo odlikuje majhna poraba energije, zanesljivo delovanje, enostavno upravljanje ter visok učinek čiščenja, do 99 %. Čiščenje vode se izvaja v primarnem usedalniku in štirih SBR bazenih, pred iztokom pa bo instalirana tudi UV dezinfekcija iztočne vode. Odpadno blato se stabilizira in suši v ogrevanih gniliščih, kjer nastaja bioplin, ki ga bomo porabili za ogrevanje ter soproizvodnjo el. energije.


Vir (tekst in foto): http://www.grosuplje.si/dela-za-izgradnjo-kanalizacije-in-nadgradnjo-centralne-istilne-naprave-so-v-polnem-teku.html
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Grosuplje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!