Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 19°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
8°C | 15°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
17°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske Občinski svet

1. seja novega občinskega sveta


OBČINSKI SVET, DOGODKI

| |
27.10.2014      21:37
A A

1. seja novega občinskega svetaDeli:

V sredo, 22. oktobra 2014, je v dvorani Družbenega doma Grosuplje potekala 1. redna (konstitutivna) seja Občinskega sveta Občine Grosuplje. Župan Občine Grosuplje bo tudi naslednja štiri leta dr. Peter Verlič, občinski svet pa bodo sestavljale občinske svetnice in svetniki: Urša Leah Predalič, Petra Zakrajšek, Nejc Kolmančič, Iztok Vrhovec, Vera Šparovec, Majda Gaberšek, Ivan Gajić, Mihael Hočevar, Matjaž Trontelj, Alojzija Fink, Marija Rački, Izidor Derganc, dr. Božo Predalič, Ingrid Rupčič, Valentina Vehovec, Janez Pintar, Violeta Trontelj, Nevenka Zaviršek, Sabina Roštan, Štefka Zaviršek, Uroš Vodopivec, Žan Skubic, Alojz Bavdek in Dušan Rus.

Dnevni red je bil naslednji:

 • Poročilo občinske volilne komisije o izidu  volitev v občinski svet in volitev župana;
 • Imenovanje tričlanske mandatne komisije za pregled prispelih pritožb in pripravo predloga  potrditve mandatov članov sveta in župana;
 • Potrditev mandatov članom Občinskega sveta Občine Grosuplje;
 • Potrditev mandata županu Občine Grosuplje;
 • Potrditev nadomestnih mandatov članoma Občinskega sveta Občine Grosuplje;
 • Imenovanje Komisije za mandatna vprašanja, volitve in imenovanja.

  

Poročilo občinske volilne komisije o izidu volitev v občinski svet in volitev župana

Predsednik občinske volilne komisije Občine Grosuplje Andrej Krašek je predstavil poročilo o izidu glasovanja v občinski svet in za župana.

Volitve so potekale povsem mirno in skladno z vsemi predpisi. Od 15.584 volivcev jih je glasovalo 6629, tako da je bila volilna udeležba 42,54 %. Drugi krog za župana ni bil potreben, za dr. Petra Verliča je namreč glasovalo 4.741 volivcev oz. 72,83 %, kar je več kot 50 %. Za Mitja Vilarja je sicer glasovalo 144 volivcev oz. 2,21 %, za Janeza Lesjaka 1069 volivcev oz. 16,42 % in za Nejca Kolmančiča 556 volivcev oz. 8,54 %.

Rezultati glasovanja za v občinski svet so bili naslednji: Slovenska demokratska stranka je prejela 11 mandatov, Slovenska ljudska stranka je prejela 2 mandata, Socialni demokrati 2 mandata, Nova Slovenija – Krščanski demokrati 2 mandata, Mladi za Grosuplje 1 mandat, Stranka Mira Cerarja 5 mandatov in Demokratična stranka upokojencev Slovenije 1 mandat. Skupaj je torej 24 mandatov.

Seznam izvoljenih kandidatov za v Občinski svet Občine Grosuplje:

SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA

 • dr. Peter Verlič
 • Urša Leah Predalič
 • Dušan Hočevar
 • Petra Zakrajšek
 • Iztok Vrhovec
 • Vera Šparovec
 • Mihael Hočevar
 • Marija Rački
 • dr. Božo Predalič
 • Ingrid Rupčić
 • Janez Pintar

SLOVENSKA LJUDSKA STRANKA

 • Alojzija Fink
 • Uroš Vodopivec

SOCIALNI DEMOKRATI

 • Ivan Gajić
 • Nevenka Zaviršek

NOVA SLOVENIJA - KRŠČANSKI DEMOKRATI

 • Matjaž Trontelj
 • Štefka Zaviršek

MLADI ZA GROSUPLJE

 • Žan Skubic

STRANKA MIRA CERARJA  

 • Nejc Kolmančič
 • Majda Gaberšek
 • Izidor Derganc
 • Violeta Trontelj
 • Dušan Rus

DEMOKRATIČNA STRANKA UPOKOJENCEV SLOVENIJE

 • Valentina Vehovec   
Vir (tekst in slike): http://www.grosuplje.si/


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Grosuplje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!