Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Ponoči bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, na Primorskem od 8 do 11 stopinj.
7°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 15°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
22°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Nov načrt o ureditvi tržnice Grosuplje


OBČINSKE

| |
21.01.2014      20:19
A A

Nov načrt o ureditvi tržnice GrosupljeDeli:

Projektom o urejanju prostora  med Admičevo cesto in cesto Ob Grosupeljšici, kjer   vsako soboto  zaživi grosupeljska tržnica, je že zrasla dolgoletna brada. Vsaka idejna zasnova oziroma projekt o urejanju omenjenega prostora se od te točke ni premaknil naprej, ampak so bili  narejeni novi projekti, ki so vsi po vrsti doživeli enako usodo.  Konec minulega tedna je bil  v Družbenem domu v Grosupljem javno predstavljen najnovejši projekt  grosupeljske tržnice in prostora okoli nje. Na to, alii bo temu končno uspelo narediti  korak v stvarnost,  pa bo potrebno počakati.

 

OPPN Tržnica Grosuplje predvideva razdelitev območja ureditve na tri vsebinsko ločene komplekse: večnamensko ploščad na jugu, območje paviljona v osrednjem delu in območje parkirišča severno od paviljona.


Večnamenska ploščad

Ploščad tržnice je predvidena kot večnamenski prostor za potrebe tržnice, za možnost organiziranja različnih dogodkov oz. kot mestni trg. Skladno s tem so predvidene manjše urbane ureditve, novo tlakovanje in postavitev večjega paviljona.

Na južnem delu ploščadi, proti prometno najbolj obremenjeni Adamičevi cesti, se bo zasadil drevored, prostor pred obstoječim stanovanjskim objektom pa se bo oblikoval mehkeje, kot mirnejši prostor, prostor za igro, ipd.

Obstoječi vodnjak se bo ohranil kot osrednji element trga, na cesti Ob Grosupeljščici pa se bo izvedel servisni uvoz za potrebe tržnice. Vzhodni del platoja bo namenjen dejavnosti tržnice na premičnih stojnicah, ki se jih bo hranilo v skladišču paviljona.

Ploščad bo torej omogočala različne rabe, od tržnice do večjih prireditev (dogodkov, koncertov, sejmov,…).


Paviljon

Nov paviljon bo predstavljal enotno platformo za različne programske vsebine, kot je na primer oder za prireditve, prostor za razstave, območje za sedenje, kot tudi postavitev stojnic »pod streho«.

Dodatno se bo vanj umestil javni program sanitarij, bankomat, parkomat, mlekomat in podobno. Prav tako se bo v območje vključilo morebitne komercialne programe.

Paviljon bo sestavljen iz nosilne konstrukcije in enotne ravne strehe, s čimer bo dajal enovito zunanjo podobo in ločeval trg oz. tržnico ter parkirišče. Dimenzija paviljona bo omogočala izvedbo vseh predvidenih programov in dopuščala možnost izvedbe morebitnih komercialnih programov (gostinstvo, ipd.).


Parkirišče

Na severnem delu območja ureditve se bo uredilo parkirišče. Območje parkiranja bo razdeljeno na dva dela. Neposredno ob blokih je del parkirišča predviden za potrebe stanovalcev, južni del parkirišča pa bo javno parkirišče z dostopom s ceste Ob Grosupeljščici.

 

Povzeto po: http://www.grosuplje.si/javna-predstavitev-oppn-trnica-grosuplje.html

 

Foto: http://www.grosuplje.si/javna-predstavitev-oppn-trnica-grosuplje.html
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Grosuplje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!