Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

delno oblačno
Popoldne bo sončno z nekaj spremenljive oblačnosti. Nastale bodo krajevne nevihte. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
21°C | 33°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 29°C
ponedeljek, 26.06.2017
18°C | 30°C
torek, 27.06.2017
18°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 32°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 13h
V večjem delu Slovenije bo danes toplotna obremenitev še visoka.
21°C
33°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Zaključili smo Festival Stična 2012


KULTURA, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
18.12.2012      13:04
A A

Zaključili smo Festival Stična 2012Deli:

Čeprav pravijo, da je trinajst nesrečna številka, je bil trinajsti Festival Stična za ustvarjalce festivala definitivno zelo uspešen. Več kot 2500 obiskovalcev, skoraj 200 nastopajočih, od tega 100 iz tujine, dobro obiskane prireditve, zadovoljni obrazi obiskovalcev, smeh in dobra volja med organizatorji.

Zadnji festivalski vikend smo začeli s potopisnim večerom Slavka Bučarja, ki nas je navdušil s svojimi kolesarskimi popotovanji in presenetil s svojo voljo in vztrajnostjo, ki sta za tovrstno kolesarjenje potrebna. V petek, 7. 12. smo nadaljevali s koncertom zborovske glasbe. Mešani pevski zbor Zborallica je namreč skupaj z zamejskim pevskim zborom Kulturnega društva Skala iz Italije, ki se imenuje AnaKrousis START pripravil prijeten večer, poln sproščenosti in lepih pesmi. Naj ob tem še povemo, da so tokrat oder resnično zavzeli mladi ne samo po duši, ampak tudi po letih. Večer je povezovala Kaja Bahor. V soboto. 8. 12. pa smo slavili Ta veseli dan kulture in z njim zaključek Festivala Stična 2012. Navdušila nas je Solistika, vrhunska glasbeno gledališka predstava. In kljub temu, da je sneg ponagajal našim drugim nastopajočim, Bandi Berimbau, ki so morali zaradi zaprtih cest koncert odpovedati, se nismo dali. Poiskali smo zamenjavo in sicer kubanski bend Vivaracha, ki so s svojimi latinsko ameriškimi ritmi prijetno zaključili letošnji festival.

Ob zaključku Festivala Stična 2012 pa se organizatorji želijo naprej zahvaliti. HVALA vsem sponzorjem in donatorjem. Hvala Cistercijanski opatiji Stična in Muzeju Krščanstva na Slovenskem. Hvala Javnemu skladu za kulturne dejavnosti OI Ivančna Gorica in Zvezi kulturnih društev Ivančna Gorica, Občini Ivančna Gorica, baru Jama, ostalim predprodajnim mestom in vsem ostalim, ki so na kakršen koli način pripomogli k mozaiku letošnjega festivala. In ne nazadnje hvala vsem članom in članicam Kulturnega društva Stična, ki so z veliko požrtvovalnostjo in dobro voljo ustvarili Festival stična 2012.

Organizatorji pravijo, da so z letošnjim festivalom zelo zadovoljni. A kljub temu pravijo, da imajo še veliko načrtov, idej in želja, ki jih želijo uresničiti. Želijo biti vsako leto boljši, naj tako ob tem dodatno samo še to, da komaj čakamo prihodnje leto.

Nasvidenje do Festivala Stična 2013!
5 (1 glas)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Grosuplje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!