Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 22°C
petek, 20.10.2017
6°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 18°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

MATI DOMOVINA - Festival slovenske domoljubne ......


KULTURA, OBČINSKE, OBVESTILA

| |
02.12.2013      11:38
A A

MATI DOMOVINA - Festival slovenske domoljubne pesmi tokrat v GrosupljemDeli:

Prvi festival slovenske domoljubne pesmi z naslovom Mati domovina je potekal decembra lani v Kočevju, letos pa se omenjeni festival seli v Grosuplje. Domoljubne pesmi slovenskih glasbenih ustvarjalcev bodo v Športni dvorani Brinje Grosuplje odmevale v torek, 17. decembra 2013 ob 19. uri. Kot pravi organizator festivala, Slovensko kulturno umetniško društvo – Mati Domovina – Festival slovenske domoljubne pesmi, ne gre za povsem običajen festival. Festival Mati Domovina je dobesedno nuja vseh, »ki v srcih dobro mislimo!«. Vseh, ki nam je ljubezen do domovine neodtujljivo vraščena v srce in v dušo, celo v kri. Vseh, ki znamo in zmoremo in želimo svoje tuzemsko poslanstvo plemenititi s tistim »nekaj«, kar naj vseskozi spominja in opominja na vrednoto, imenovano domovina.


Letošnji festival prinaša nastope posameznikov in skupin, kot so: Eroica, Jan Plestenjak, Slovenski oktet, Oto Pestner, Marko Vozelj, Ana Dežman, Marcos Fink, Victory, Nina Strnad, Obvezna smer, Gašper Rifelj, Manca Izmajlova, Faraoni, Urška Arlič Gololičič, Nuška Drašček, Pop design, Mladi Dolenci, Ansambel Gregorji, Zidaniški kvintet z Giannijem Rijavcem, Zbor pevk in pevcev šole Nade Žgur, Simfoniki RTV Slovenija, Big Band RTV Slovenija, Slovenski tamburaški orkester, Komorni zbor Slovenske filharmonije in še nekaterih drugih.

 

Že v SREDO, 4. decembra 2013 ob 18.30 uri, pa lepo vabljeni v Mestno knjižnico Grosuplje na OTVORITEV SLIKARSKE RAZSTAVE akademske slikarke Urše Žajdela Hrovat. Specialnost slikarstva Urše Žajdela Hrovat so rože. Pričujoča razstava je spremljajoči, a zato nič manj vreden dogodek k t. i. »glavnemu« dogodku. Z otvoritvijo razstave bomo namreč tudi uradno napovedali 2. festival slovenske domoljubne pesmi Mati domovina, ki bo 17. decembra 2013, v Grosupljem.

 

Vir (tekst in foto): http://www.grosuplje.si/mati-domovina-festival-slovenske-domoljubne-pesmi-tokrat-v-grosupljem.html
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Grosuplje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!