Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

oblačno
Popoldne bo v zahodni Sloveniji delno jasno. Drugod bo pretežno oblačno, ponekod v severovzhodni Sloveniji bo občasno še možen rahel dež. Predvsem v Prekmurju in deloma na Štajerskem in Koroškem ter na Gorenjskem vzdolž Karavank in Kamniških Alp bo pihal okrepljen severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 13, na Primorskem do okoli 17 stopinj C.
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 19°C
petek, 27.10.2017
7°C | 18°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
14°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice €nergija

S tresenjem do energije za telefonski klic


€NERGIJA

| |
03.09.2013      10:17
A A

S tresenjem do energije za telefonski klic


Zagotovo se vam je že zgodilo, da ste bili na kakšnem kraju brez elektrike, morali ste opraviti telefonski klic, baterija na telefonu pa se je ravno izpraznila. Za ravno take težave pa je odgovor novi Voltmaker kinetični napajalnik energije.


Deli:

Voltmaker je kinetični napajalnik, s katerim lahko polnite vse vrste prenosnih naprav. Naprava deluje po principu kinetične energije - s tem, ko jo tresemo gor in dol, prenašamo kinetično energijo v napravo, litijska baterija v njej se napolni, kar zagotavlja potrebno energijo za telefonski klic, prižig LED svetilke (ki bo posebni nastavek za Voltmaker) ali drugo opravilo. Da pa se ne bi zanašali izključno na tresenje, ima napravica vgrajen propelerček, ki z vrtenjem napolni litijsko baterijo. Seveda pa bomo lahko napravico napolnili doma na električnem omrežju in jo imeli tako kot rezervni generator v primeru električnega pomanjkanja.

 

Naprava se najbolj priporoča kamperjem, popotnikom, pohodnikom v gore, kolesarjem in vsem ostalim, ki se pogosto znajdejo v sitauciji brez električnega napajanja.

 

Trenutno se še zbira denar za izdelavo naprave, okvirna cena pa naj bi bila 50 dolarjev, oziroma 38 evrov. Voltmaker bo take še ena izmed novega trenda naprav in pripomočkov, ki izkoriščajo sončno, vetrno ali kinetično energijo za pretvorbo te v elektriko.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Grosuplje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!