Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 27.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno.
17°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 29°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 26°C
petek, 30.06.2017
16°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 26°C
Opozorila
Ponedeljek, 26.6.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
31°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice €nergija

S tresenjem do energije za telefonski klic


€NERGIJA

| |
03.09.2013      10:17
A A

S tresenjem do energije za telefonski klic


Zagotovo se vam je že zgodilo, da ste bili na kakšnem kraju brez elektrike, morali ste opraviti telefonski klic, baterija na telefonu pa se je ravno izpraznila. Za ravno take težave pa je odgovor novi Voltmaker kinetični napajalnik energije.


Deli:

Voltmaker je kinetični napajalnik, s katerim lahko polnite vse vrste prenosnih naprav. Naprava deluje po principu kinetične energije - s tem, ko jo tresemo gor in dol, prenašamo kinetično energijo v napravo, litijska baterija v njej se napolni, kar zagotavlja potrebno energijo za telefonski klic, prižig LED svetilke (ki bo posebni nastavek za Voltmaker) ali drugo opravilo. Da pa se ne bi zanašali izključno na tresenje, ima napravica vgrajen propelerček, ki z vrtenjem napolni litijsko baterijo. Seveda pa bomo lahko napravico napolnili doma na električnem omrežju in jo imeli tako kot rezervni generator v primeru električnega pomanjkanja.

 

Naprava se najbolj priporoča kamperjem, popotnikom, pohodnikom v gore, kolesarjem in vsem ostalim, ki se pogosto znajdejo v sitauciji brez električnega napajanja.

 

Trenutno se še zbira denar za izdelavo naprave, okvirna cena pa naj bi bila 50 dolarjev, oziroma 38 evrov. Voltmaker bo take še ena izmed novega trenda naprav in pripomočkov, ki izkoriščajo sončno, vetrno ali kinetično energijo za pretvorbo te v elektriko.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Grosuplje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!