Logo MojaObčina.si
DANES
25°C
14°C
JUTRI
26°C
14°C
Oceni objavo

60. obletnica Osnovne šole Gornji Petrovci

Osnovna šola Gornji Petrovci je 7. februarja 2022 praznovala 60. obletnico zgradbe osnovne šole. Ob tej priložnosti je šola v sodelovnju z Jožetom Glažarjem posnela dokumentarni film z naslovom Po sledeh spominov, v katerem so predstavljeni najpomembnejši dogodki iz preteklosti. Posneti film tankočutno, iskrivo in pristno ponazarja utrip življenja na Osnovni šoli Gornji Petrovci nekoč in danes. Film je premierno bil predstavljen na prireditvi Pozdrav pomladi, ki je potekala 23. marca 2023, v telovadnici osnovne šole. 

Idejna zasnova in scenarij: Breda Kerčmar

Režija: Jože Glažar
Pri pripravi dokumentarnega filma so sodelovali učenci in učitelji OŠ Gornji Petrovci ter

- Aleksander Ružič, upokojeni učitelj

- Aleksander Kerčmar, upokojeni zobozdravnik

- Jožef Kuronja, nekdanji učenec

- Gizela Špilak, nekdanja učenka

- Franc Šlihthuber, župan

- Johann Laco, ravnatelj


Dokumentarni filmi ob 60. obletnici Osnovne šole Gornji Petrovci si lahko ogledate na spletni povezavi

https://video.arnes.si/attachments/video/nd/ndyx7xsvgg7p/transcoded/video/PO_SLEDEH_SPOMINOV.75dvwlmxq3fc.1080p.mp4


Vabljeni k ogledu in objujanju spominov!

Oglejte si tudi