Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 27.04.2018

pretežno oblačno
Zvečer in ponoči bo ob morju suho vreme. Drugod bodo sprva krajevne padavine, deloma plohe in na jugu posamezne nevihte. Do jutra bodo padavine povsod ponehale. Na Primorskem bo ponoči pihala šibka do zmerna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 10, na Primorskem okoli 13 °C.
9°C | 20°C
sobota, 28.04.2018
8°C | 27°C
nedelja, 29.04.2018
11°C | 27°C
ponedeljek, 30.04.2018
13°C | 23°C
torek, 01.05.2018
10°C | 22°C
Opozorila
Četrtek, 26.4.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
20°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Prešernova proslava v kulturnem domu Občine ......


KULTURA

| |
06.02.2017      12:32
A A

Prešernova proslava v kulturnem domu Občine Gornji Petrovci v StanjevcihDeli:

 

V nedeljo, 05.02.2017 je Občina Gornji Petrovci v sodelovanju z Osnovno šolo Gornji Petrovci v kulturnem domu Občine Gornji Petrovci v Stanjevcih pripravila že deveto proslavo ob kulturnem prazniku. Kulturni program so izvedli učenke in učenci OŠ Gornji Petrovci in kulturno umetniško društvo Goričko iz Gornjih Petrovec. Prireditev je vodila učenka, Maša Sukič. Mladinski pevski zbor OŠ Gornji Petrovci, pod vodstvom učitelja glasbe, Luka Ščavničarja, je zapel himno in nato še dve pesmi: Pod oknom in Prešernu. Dramska skupina nižje stopnje OŠ Gornji Petrovci, pod vodstvom mentorice, Melite Bračko Hakl, je zaigrala dramsko igro za otroke Meri li en, avtorice Anite Šefer Mihelič. Igra govori o Marku, nadvse neubogljivem in nezadovoljnem dečku, ki se ne zna ne veseliti ne smejati. Vse se spremeni, ko v gozdu pade in se udari v glavo. Gozdne živali in čudežna cvetlica Meri li en pa mu pomagajo, da se spremeni v prijaznega dečka.  Program so poleg recitacij popestrili še sestri Ema Bohar na prečni flavti in Kristina Bohar na klavinovi ter Zoja Sukič z baletnim nastopom. KUD Goričko je nastopilo z najnovejšim skečem v režiji Aleksandra Ružiča: Dvojna prevara. Vsako leto povabimo na oder enega izmed pomembnih dejavnikov kulturnega življenja, ki z nami deli svoje misli ob kulturnem prazniku. Letos je bila to doktorica znanosti, Klaudija Sedar iz Križevec. Znanstveni naslov doktorice znanosti je pridobila leta 2014 na področju interkularnih študijev – primerjalnih študijev idej in kultur. Sedaj je polno zaposlena v Pokrajinski in študijski knjižnici v Murski soboti, kjer se ukvarja predvsem z raziskovalnim delom in organizacijo številnih prireditev v knjižnici. Ob koncu prireditve je vse goste in nastopajoče pozdravil in se jim zahvalil župan, Franc Šlihthuber, ki je, po naši stari navadi, razdelil nastopajočim sladek spomin na nastop ob kulturnem prazniku.

Verjamem, da so vsi uživali v prijetnem programu, ki so nam ga pripravili nastopajoči. Veselimo se prihodnjega leta, ko bomo v kulturnem domu Občine Gornji Petrovci v Stanjevcih proslavili že deseto prireditev ob kulturnem prazniku – Prešernovem dnevu.

  

                                                                                                                        Sonja Kerčmar

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Gornji Petrovci!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
04.05. - 06.05.2018 | Družabni dogodki
18. SREČANJE MK GRONSKA STREJLA V BUDINCIH
01.05.201 | Turizem
12. PRVOMAJSKI POHOD ADRIJANCI 2018
04.05. - 06.05.2018 | Družabni dogodki
18. SREČANJE MK GRONSKA STREJLA V BUDINCIH

Bodite prvi pri oddaji mnenja.