Logo MojaObčina.si
DANES
14°C
1°C
JUTRI
12°C
6°C
Oceni objavo

Akcija zasaditve rožnatih dreves po Sloveniji

Občina Gorje je ena izmed občin, ki se je odzvala povabilu Združenja Europa Donna Slovenija k akciji zasaditve rožnatih dreves po Sloveniji, s čimer je pristopila k ozaveščanju o raku na dojkah.


Ob tej priložnosti sta 26. oktobra gorjanski župan Peter Torkar in podpredsednica Združenja Europa Donna Slovenija Rina Klinar na zelenici pri pokopališču Zgornje Gorje posadila japonsko okrasno češnjo "Kanzan". "To je najmanj kar lahko storimo, da opozarjamo občane in občanke na zgodnje odkrivanje in zdravljenje raka na dojkah. Preventivno zdravljenje je namreč najbolj učinkovito," je dejal župan, ki poziva tudi vse ostale občine, da se vključijo v akcijo.


"Letošnje sporočilo akcije je "BFF" – najboljši prijateljici potipaj po zdravju," je povedala Rina Klinar.

Oglejte si tudi