20°C
24°C

Kakšen preobrat v Gorišnici

Zadnjo nedeljo v maju je selekcija U11 gostila vedno neugodno ekipo iz Podvinc. Že kmalu po začetem žvižgu so naši nogometaši doživeli hladen tuš, saj so prejeli zadetek iz protinapada. Sledile so minute pritiskov domačih na gol Podvinc in končno je sledil zadetek ter izenačenje. Kljub temu, da so naši fantje še naprej dobro kombinirali in si ustvarjali priložnosti, zadetka niso uspeli dati. Je pa ravno nasprotno uspelo gostujoči ekipi, ki je iz dveh podobno odigranih napadov obakrat zadela. V drugem polčasu so naši nogometaši še naprej pritiskali na nasprotnikova vrata, vendar sta v zaključku manjkala kanček zbranosti in sreče. Ko se je tekma prevesila v zadnjo četrtino, je le malokdo verjel v preobrat (še mamice domačih igralcev so v šali prisegle, da odtečejo celi krog na stadionu v primeru zmage). Potem pa se je začelo. Naši so stavili vse moči v napad in končno se je žoga znašla za hrbtom gostujočega vratarja. Nekaj minut pred koncem tekme pa je Žiga z lepim strelom v zgornji kot izenačil rezultat na 3:3. Sledilo je še nekaj napadov na obeh straneh in vsi smo že mislili, da je to končni rezultat. Nato pa je Nino prejel žogo v bližini sredine igrišča, najprej v stilu Messi/Ronaldo preigral nekaj nasprotnih igralcev, na tla položil vratarja in rutinirano poslal žogo v mrežo. In….zmaga!
Sledil je bučen aplavz, pozdrav navijačem ter….izpolnjena obljuba mamic, ki so odtekle celoten krog po atletski stezi.