Ob koncu meseca aprila je bilo v športni dvorani na Hardeku in v ormoški gimnazijski športni dvorani izvedeno 32. državno prvenstvo v streljanju z zračno puško in pištolo na 10 m za vse starostne kategorije.
Tekmovanja, ki je potekalo pod okriljem domačega društva na izredno visokem nivoju in odlični organizaciji, se je udeležilo preko 600 strelcev in strelk iz vse Slovenije. Anej Marin iz Formina, drugače član Strelskega društva Kovinar Ormož in devetošolec OŠ Gorišnica je z izjemnim streljanjem, postavitvijo osebnega rekorda 184 krogov ter visoko stopnjo mirnosti in koncentracije s serijsko zračno puško v kategoriji starejši dečki osvojil zmago in naslov
državnega prvaka. Z odličnim streljanjem je prispeval pomemben delež, da so starejši dečki Strelskega društva Kovinar Ormož s serijsko zračno puško postali državni prvaki.
Aneja odlikuje izredna mirnost in predanost strelskemu športu. V streljanju z zračno puško se udejstvuje že od 10. leta starosti, vse skozi v Strelskem društvu Kovinar Ormož, kjer ima dobre pogoje za uspešen trening. Z doslednim treningom in stopnjo nadarjenosti je z leti izoblikoval svoj stil streljanja, ne glede na stopnjo očesne dioptrije je dosegel mirno roko ter sposobnost visoke koncentracije pri umiritvi dihanja in srčnega utripa. Svoj osebni rekord vse skozi izboljšuje in postaja zares vztrajen, konstanten in odličen strelec, kar je na minulem državnem prvenstvu
potrdil z osvojitvijo državnega prvaka v posamični in ekipni kategoriji.
Domači in vaška skupnost Formin mu za doseženi uspeh izrekamo veliko pohvalo in čestitke ter z optimizmom zremo v njegovo nadaljnjo strelsko in izobraževalno pot. Upamo in želimo, da bo ob prehodu v srednje šolo, še vedno našel čas za kvaliteten trening ter ob zamenjavi strelske kategorije ostal v družini najuspešnejših strelcev.
Robert Marin
(vir: formin.si)





