Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.04.2018

pretežno oblačno
Danes bo večinoma sončno, predvsem popoldne lahko na severu nastane kakšna ploha. Krepil se bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 29 °C.
10°C | 28°C
torek, 22.04.2018
9°C | 27°C
sreda, 24.04.2018
13°C | 24°C
četrtek, 25.04.2018
11°C | 27°C
petek, 26.04.2018
11°C | 23°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.4.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
28°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Igral v središču občine ni


OBČINSKE, VRTEC

| |
28.10.2017      6:36
A A

Igral v središču občine ni


Iz Štajerskega Tednika o naši občini


Štajerski Tednik
Štajerski Tednik
Deli:
Z urejanjem vaških središč so v številnih občinah postavili otroška igrala. Očitno pa več posluha za najmlajše manjka v Gorišnici, saj igral, ki bi bila javno dostopna, v središču občine ni.

V občini Gorišnica primanjkuje otroških igral. Peščico jih je najti ob nekaterih gasilskih domovih oz. športnih parkih, na primer v Moškanjcih, kjer so jih postavili vaščani sami. Nekaj jih stoji tudi ob vrtcu oz. šoli, a so popoldan in ob vikendih zaprta. Medtem ko v samem središču občine igral, ki bi bila javno dostopna, ni. Eden izmed tistih, ki na to problematiko opozarja skorajda na vsaki občinski seji, je svetnik Bojan Purgaj: »Odkar se je občina preselila v nove prostore; tega je 14 let, v Gorišnici nimamo otroških igral, ki bi bila na voljo popoldan in ob koncu tedna. Večkrat sem predlagal, da bi občina dokupila nekaj igral v vrtcu in bi ta bila na voljo vsem občanom, tudi ob popoldnevih. Razmišljali smo tudi, da bi sami zbrali denar, a nas je župan odvrnil od te ideje, saj on ne bo prevzemal odgovornosti, če se kateremu od otrok kaj zgodi. V vseh drugih občinah imajo igrala. Sosednja občina Dornava je v vsako vaško središče postavila igrala, pri nas pa to ni mogoče, čeprav je v Gorišnici zares veliko otrok.«

Preberite več v Štajerskem Tedniku0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Gorišnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!