Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 21.10.2018

pretežno oblačno
Ponoči se bo od severovzhoda pooblačilo, zjutraj bo ponekod v vzhodni Sloveniji že rahlo deževalo. Na Primorskem bo spet zapihala burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 4 do 9, ob morju in v Vipavski dolini okoli 11 °C.
8°C | 13°C
ponedeljek, 20.10.2018
6°C | 20°C
torek, 22.10.2018
7°C | 14°C
sreda, 23.10.2018
6°C | 16°C
četrtek, 24.10.2018
6°C | 16°C
Opozorila
Sobota, 20.10.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
13°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Igral v središču občine ni


OBČINSKE, VRTEC

| |
28.10.2017      6:36
A A

Igral v središču občine ni


Iz Štajerskega Tednika o naši občini


Štajerski Tednik
Štajerski Tednik
Deli:
Z urejanjem vaških središč so v številnih občinah postavili otroška igrala. Očitno pa več posluha za najmlajše manjka v Gorišnici, saj igral, ki bi bila javno dostopna, v središču občine ni.

V občini Gorišnica primanjkuje otroških igral. Peščico jih je najti ob nekaterih gasilskih domovih oz. športnih parkih, na primer v Moškanjcih, kjer so jih postavili vaščani sami. Nekaj jih stoji tudi ob vrtcu oz. šoli, a so popoldan in ob vikendih zaprta. Medtem ko v samem središču občine igral, ki bi bila javno dostopna, ni. Eden izmed tistih, ki na to problematiko opozarja skorajda na vsaki občinski seji, je svetnik Bojan Purgaj: »Odkar se je občina preselila v nove prostore; tega je 14 let, v Gorišnici nimamo otroških igral, ki bi bila na voljo popoldan in ob koncu tedna. Večkrat sem predlagal, da bi občina dokupila nekaj igral v vrtcu in bi ta bila na voljo vsem občanom, tudi ob popoldnevih. Razmišljali smo tudi, da bi sami zbrali denar, a nas je župan odvrnil od te ideje, saj on ne bo prevzemal odgovornosti, če se kateremu od otrok kaj zgodi. V vseh drugih občinah imajo igrala. Sosednja občina Dornava je v vsako vaško središče postavila igrala, pri nas pa to ni mogoče, čeprav je v Gorišnici zares veliko otrok.«

Preberite več v Štajerskem Tedniku0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Gorišnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!