Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 16.07.2018

pretežno oblačno
Danes bo sprva zmerno, popoldne pa spremenljivo do pretežno oblačno. Predvsem v drugi polovici dneva se bodo pojavljale plohe in nevihte. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 28 °C.
14°C | 27°C
torek, 15.07.2018
16°C | 28°C
sreda, 17.07.2018
17°C | 28°C
četrtek, 18.07.2018
15°C | 29°C
petek, 19.07.2018
16°C | 26°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.7.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
27°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Igral v središču občine ni


OBČINSKE, VRTEC

| |
28.10.2017      6:36
A A

Igral v središču občine ni


Iz Štajerskega Tednika o naši občini


Štajerski Tednik
Štajerski Tednik
Deli:
Z urejanjem vaških središč so v številnih občinah postavili otroška igrala. Očitno pa več posluha za najmlajše manjka v Gorišnici, saj igral, ki bi bila javno dostopna, v središču občine ni.

V občini Gorišnica primanjkuje otroških igral. Peščico jih je najti ob nekaterih gasilskih domovih oz. športnih parkih, na primer v Moškanjcih, kjer so jih postavili vaščani sami. Nekaj jih stoji tudi ob vrtcu oz. šoli, a so popoldan in ob vikendih zaprta. Medtem ko v samem središču občine igral, ki bi bila javno dostopna, ni. Eden izmed tistih, ki na to problematiko opozarja skorajda na vsaki občinski seji, je svetnik Bojan Purgaj: »Odkar se je občina preselila v nove prostore; tega je 14 let, v Gorišnici nimamo otroških igral, ki bi bila na voljo popoldan in ob koncu tedna. Večkrat sem predlagal, da bi občina dokupila nekaj igral v vrtcu in bi ta bila na voljo vsem občanom, tudi ob popoldnevih. Razmišljali smo tudi, da bi sami zbrali denar, a nas je župan odvrnil od te ideje, saj on ne bo prevzemal odgovornosti, če se kateremu od otrok kaj zgodi. V vseh drugih občinah imajo igrala. Sosednja občina Dornava je v vsako vaško središče postavila igrala, pri nas pa to ni mogoče, čeprav je v Gorišnici zares veliko otrok.«

Preberite več v Štajerskem Tedniku0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Gorišnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!