Logo MojaObčina.si

Dolenjske Toplice

DANES
2°C
0°C
JUTRI
4°C
0°C

2. Topliška bralna noč

V Sloveniji april vsako leto poteka v znamenju knjige, saj 2. aprila praznujemo svetovni dan mladinske književnosti v spomin na danskega pravljičarja Hansa Christiana Andersena, 20. april je slovenski, 23. april pa  svetovni dan knjige. Slednja pri nas prerasteta kar v teden slovenske knjige. April bo tudi v Dolenjskih Toplicah posvečen knjigi, saj bomo izvedli 2. topliško bralno noč v okviru projekta Rastoča knjiga. Vabimo vas, da se nam pridružite v četrtek, 20. aprila ob 20. uri pod lipo na trgu v Dolenjskih Toplicah. S poznavalcem zgodovine trškega jedra Markom Pršino bomo osvetlili nekaj ključnih dogodkov iz preteklosti našega kraja. Krajšemu sprehodu bo sledila slikovna predstavitev v hotelu Balnea. Vljudno vabljeni.

                                                              
Pripravila: Marija Andrejčič

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi