Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
8°C | 24°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 23°C
petek, 20.10.2017
7°C | 23°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 21°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 20°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
24°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

MAJSKE AKTIVNOSTI KORK DOLENJSKE TOPLICE


PROSTOVOLJSTVO

| |
05.06.2016      13:14
A A

MAJSKE AKTIVNOSTI KORK DOLENJSKE TOPLICEDeli:

Leto se je hitro obrnilo in prišel je mesec maj, ki se je začel s sejo ožjega odbora in nadaljeval s sejo širšega odbora, kjer smo naredili plan za naše delo v poletnih mesecih. Ob tej priliki smo pripravili za aktivistke predavanje dr. Nežke Dular o enostavni in hitri prvi pomoči. Potem smo obiskali prvošolce v OŠ in jih ob pravljici Križem kapica seznanili z našim delom. Seveda smo jih tudi obdarili. V domači šoli in vrtcu ter v vseh treh trgovinah(Mercator, Tuš, Sonček) smo postavili Košarice RK, kjer smo zbirali različne prehranske in ostale artikle za vsakdanjo rabo. Ta akcija je trajala do konca maja in vrednost vsega zbranega je znašala 926,14€. Seveda, so največ zbrali v šoli, kjer je akcija trajala le teden dni. Vse zbrano smo razdelili pomoči potrebnim družinam in posameznikom. Na OZRK smo dobili jabolka in izredne pakete in tudi to smo razdelili po terenu. Na OZRK smo se udeležili dneva odprtih vrat (tako smo počastili 150 let delovanja RK na slovenskih tleh), kjer so na razstavi in v programu nastopali tudi naši učenci, česar sem bila zelo vesela. Z aktivistko in g. županom sem se udeležila že 21. srečanja prostovoljcev OZRK v pobrateni Gor. Radgoni. Najodmevnejše pa je bilo naše že tradicionalno srečanje starejših, ki ga vsako leto v maju pripravimo v jedilnici OŠ. Za to druženje je program pripravila mentorica krožka RK z učenci, večerjo so pripravili v  šolski kuhinji, vino so prispevali vinogradniki, sok kmetija Bučar,med za udeležene jubilante čebelar Jože Turk in jajca za sladico Aleš Pršina. Okusne večerje udeleženci niso mogli prehvaliti, tako so se v kuhinji potrudili. Obiskali smo dve jubilantki in vse naše občane, ki trenutno bivajo v petih domovih (Črnomelj, Metlika, Novo mesto, Orešje in Trebnje). Tudi po terenu smo opravili obiske pri bolnih občanih. S finančnimi sredstvi smo pomagali trem učencem pri delnem plačilu letovanja na Debelem Rtiču. Zbrali smo kar nekaj oblačil in obutve ter vse odpeljali na OZRK. Občane s skromnimi dohodki ponovno obveščam, da na OZRK v Novem mestu lahko dobijo oblačila, obutev in še marsikaj drugega, za kar jim ni potrebno v trgovinah drago plačevati. Naj zaključim: Ni bogat tisti, ki veliko ima, temveč tisti, ki malo potrebuje.

Prav vsem, ki so z nami pri naših aktivnostih sodelovali in nam pomagali, se res iskreno zahvaljujem in želim, da bi bilo tako dobro sodelovanje tudi v bodoče.

 

Ivana Pelko
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KORK Dolenjske Toplice? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!