Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 20.11.2017

pretežno oblačno
Danes bo sončno, dopoldne bo ponekod po nižinah še vztrajala megla. Najvišje dnevne temperature bodo od 5 do 10, na Primorskem do 12 °C.
-2°C | 9°C
torek, 21.11.2017
2°C | 13°C
sreda, 22.11.2017
5°C | 16°C
četrtek, 23.11.2017
5°C | 15°C
petek, 24.11.2017
3°C | 14°C
Opozorila
Ponedeljek, 20.11.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
9°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Ljudje odprtih rok


PROSTOVOLJSTVO

| |
04.12.2015      8:06
A A

Ljudje odprtih rokDeli:

 

V okviru 22. akcije Ljudje odprtih rok, v kateri predstavljajo humanitarno delovanje posameznikov, skupin in podjetij na različnih področjih, so komisija in bralci revije Ženska do 20. novembra 2015 glasovali za izbor letošnjih dobrotnice/ka, darovalke/ca, izjemne osebnosti in dobrega človeka.

3. decembra so tako v Ljubljani podelili zahvalne listine vsem ljudem odprtih rok, prvim štirim pa še simbol akcije, srebrno priponko - posnetek okrasne zaponke ptice v letu iz 5. stoletja, najdene v Ajdni nad Potoki, ki je z dovoljenjem Gorenjskega muzeja zaščitni znak akcije Ljudje odprtih rok.

Med dobrotniki je dobil priznanje Dušan Gorenc z Gorenjega Gradišča, ki je dolgoletni aktivist Rdečega križa, 120-kratni krvodajalec, prostovoljec leta 2013 v Krki, d. d., kjer je zaposlen kot gasilec. Priznanje kot dobrotnica je dobila tudi Majda Konvalinka, ki večji del leta preživi v Dolenjskih Toplicah in jo ljudje zelo dobro poznajo. Letos je praznovala 90 let in še vedno dela dobra dela. V RK Ljubljana je aktivna prostovoljka že več kot 60 let. Pa tudi KORK v Dol. Toplicah rada pomaga. "Vse bogastvo tega sveta ne pomeni nič. Štejejo le ljubezen do ljudi, prijateljstvo in dobrota do tistih, ki to potrebujejo," pravi. Med darovalci sta z Dolenjske priznanje dobila še Grm Novo mesto – center biotehnike in turizma ter Radko Luzar iz Šentjerneja, darovalka 2015 pa je Nuša Derenda.

Zahvalne listine sta podelili Marta Krpič, odgovorna urednica Ženske, in Martina Vuk, državna sekretarka na ministrstvu za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti. Prireditev sta z glasbo popestrila Manca Izmajlova in Benjamin Izmajlov, vodila pa jo je Ida Baš.

BARBARA OZIMEK, sekretarka OZRK Novo mesto

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dolenjske Toplice!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!