Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Danes bo na Primorskem ter deloma na Notranjskem zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno, jutranja megla se bo ponekod zadržala še dopoldne. Proti poldnevu bo začel pihati jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 24 stopinj C.
8°C | 24°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 23°C
petek, 20.10.2017
8°C | 22°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 21°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 19°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
24°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske Gasilci in zaščita

Kviz gasilske mladine


GASILCI IN ZAŠČITA, DRUŠTVA

| |
26.03.2016      19:44
A A

Kviz gasilske mladineMladi topliški gasilci na tekmovanju. (Foto: arhiv PGD DT)
Mladi topliški gasilci na tekmovanju. (Foto: arhiv PGD DT)
Deli:

Ne glede na težave, s katerimi se soočajo topliški gasilci in ki so opisani v posebnem prispevku, gasilci veliko pozornosti namenjamo podmladku. Marca je na OŠ Škocjan potekal 13. Kviz gasilske mladine GZ Novo mesto in GZ Šentjernej. Na kviz smo se PGD Dolenjske Toplice prijavili z dvema pionirskima ter dvema mladinskima ekipama. V prvem delu je potekal teoretični del, ta je bil sestavljen iz tematik prve pomoči, gasilskih znanj, gasilske preventive ter drži / ne drži. Drugi del pa je bil sestavljeni iz praktičnih vaj; štafetne vaje,  vaje, sestavljene iz poznavanja gasilskega orodja ter rokovanja z gasilskim orodjem, prikazali smo tudi vezanje vozlov. Naši pionirji in pionirke so tekmovali v konkurenci 28 ekip, mladinci in mladinke pa v konkurenci 19 ekip. Najbolj uspešne so bile pionirke z končnim 6. mestom, mladinci so končali na 11. mestu, mladinke pa tako kot lani na 13. mestu. Pionirji niso imeli sreče pri štafeti in so tako končali na 16. mestu, vendar so bili na koncu zaradi previsoke starosti žal še izločeni. Ker je za nas to šele drugi kviz smo sklenili, da bomo še bolj pridno vadili in nekoč posegli po kakšni kolajni.
V svoje vrste vabimo vse, ki bi se želeli pridružiti gasilski mladini, še posebej pionirje od 7 do 11 let. Prijavite se lahko pri predsednici gasilske mladinske komisije preko elektronske pošte: katja.pecak@pgd-dolenjsketoplice.eu ali  telefona: 031/212-626.

Z gasilskim pozdravom: NA POMOČ!


Pripravila: Katja Pečak, Predsednica gasilske mladinske komisije

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Dolenjske Toplice!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!