Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 21.02.2018

oblačno
Popoldne bo oblačno. Predvsem v južni in vzhodni Sloveniji bo občasno rahlo snežilo, drugod v notranjosti Slovenije bo količina padavin zelo majhna, v večjem delu zahodne Slovenije pa bo suho. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem zmerna do močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -1 do 3, na Primorskem do 7 °C.
0°C | 1°C
četrtek, 22.02.2018
-1°C | -2°C
petek, 23.02.2018
-1°C | 0°C
sobota, 24.02.2018
-1°C | 0°C
nedelja, 25.02.2018
-8°C | -5°C
Opozorila
Sreda, 21.2.2018 ob 12h
Najmočnejši sunki burje na Primorskem bodo ponekod presegali hitrost 120 km na uro.
0°C
1°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice €nergija

Brez denarja do vrhunske toplotne črpalke ......


€NERGIJA

| |
15.04.2015      11:52
A A

Brez denarja do vrhunske toplotne črpalke DAIKIN Altherma LT


Kako je to mogoče? Do vrhunske toplotne črpalke brez začetnega denarnega vložka lahko pridete z nakupom toplotne črpalke DAIKIN Altherma LT, s katero boste prihranili od 60 do 75 % mesečnih stroškov ogrevanja, če se ogrevate na kurilno olje ali plin. S prihrankom pa odplačujete kredit Eko sklada in tako bo toplotna črpalka vključno z vgradnjo odplačana v štirih do šestih letih.


Deli:

Zakaj je inverterska toplotna črpalka DAIKIN Altherma LT najboljša odločitev?

  • Visoka učinkovitost toplotne črpalke pri vseh temperaturah okolja in vode jamči nizke stroške delovanja ter nizke izpuste CO2.
  • Višja učinkovitost kompresorja pri delovanju z delno obremenitvijo.
  • Proizvedena moč se natančno ujema z dejansko potrebo po ogrevanju v zgradbi.
  • Enostavna montaža brez dodatnih obtočnih črpalk, zalogovnika, termostata, možen priklop na talno ogrevanje, radiatorje z navadnimi in termostatskimi ventili.
  • Za vgradnjo potrebujete le minimalen prostor.
  • Daikin je japonsko podjetje, ki proizvaja toplotne črpalke že več kot 50 let in ima največji tržni delež z več kot 300.000 prodanimi toplotnimi črpalkami v Evropi.

Primer izračuna za hišo s porabo 2500 litrov kurilnega olja letno:

Poglejmo si primer povprečne hiše, ki letno za ogrevanje in sanitarno vodo porabi 2500 litrov kurilnega olja in katere strošek ogrevanja pri ceni olja 0,91 EUR/liter je skupaj 2275EUR letno. S toplotno črpalko Daikin Altherma LT vas bo ogrevanje hiše in sanitarne vode letno stalo le 950EUR, prihranek je torej 1325 EUR. Investicijski stroški za takšno toplotno črpalko z bojlerjem 300 litrov so od 6700EUR naprej, odvisno od zahtevnosti vgradnje. Ker vam Eko sklad povrne 1000EUR stroškov, bo investicija skupaj le 5700 EUR. Če za ta znesek vzamete kredit Eko sklada, ki je še vedno na voljo z le 1,68% (EURIBOR + 1,50 %) letno obrestno mero, boste za ta znesek odplačevali štiri leta in pol po 1316 EUR letno ali 110 EUR mesečno ob predvidevanju, da bodo stroški kredita 250EUR. Tako boste brez denarnega vložka postali lastnik ekonomične toplotne črpalke, po štirih letih in pol boste odplačali kredit in od takrat naprej prihranili predvidoma 1325 EUR letno.

 

Za podroben izračun in brezplačni ogled monterja se obrnite na podjetje DOM INSTAL, ki kot certificiran partner izvaja montažo in servis DAIKIN ogrevalnih toplotnih črpalk, po telefonu na 041/885-341 ali elektronski pošti ivo.barbic@dominstal.si.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DOM INSTAL, strojne instalacije Ivo Barbič s.p.? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!