Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči se bo postopno jasnilo, zjutraj pa bo na severozahodu in severu spremenljivo oblačno. Tam so možne že manjše padavine. Najnižje jutranje temperature bodo od 15 do 22 stopinj C.
20°C | 30°C
ponedeljek, 26.06.2017
16°C | 30°C
torek, 27.06.2017
18°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 33°C
četrtek, 29.06.2017
19°C | 28°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 18h
V večernem času so še možne močnejše nevihte s sunki vetra in nalivi.
20°C
30°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice €nergija

Brez denarja do vrhunske toplotne črpalke ......


€NERGIJA

| |
15.04.2015      11:52
A A

Brez denarja do vrhunske toplotne črpalke DAIKIN Altherma LT


Kako je to mogoče? Do vrhunske toplotne črpalke brez začetnega denarnega vložka lahko pridete z nakupom toplotne črpalke DAIKIN Altherma LT, s katero boste prihranili od 60 do 75 % mesečnih stroškov ogrevanja, če se ogrevate na kurilno olje ali plin. S prihrankom pa odplačujete kredit Eko sklada in tako bo toplotna črpalka vključno z vgradnjo odplačana v štirih do šestih letih.


Deli:

Zakaj je inverterska toplotna črpalka DAIKIN Altherma LT najboljša odločitev?

  • Visoka učinkovitost toplotne črpalke pri vseh temperaturah okolja in vode jamči nizke stroške delovanja ter nizke izpuste CO2.
  • Višja učinkovitost kompresorja pri delovanju z delno obremenitvijo.
  • Proizvedena moč se natančno ujema z dejansko potrebo po ogrevanju v zgradbi.
  • Enostavna montaža brez dodatnih obtočnih črpalk, zalogovnika, termostata, možen priklop na talno ogrevanje, radiatorje z navadnimi in termostatskimi ventili.
  • Za vgradnjo potrebujete le minimalen prostor.
  • Daikin je japonsko podjetje, ki proizvaja toplotne črpalke že več kot 50 let in ima največji tržni delež z več kot 300.000 prodanimi toplotnimi črpalkami v Evropi.

Primer izračuna za hišo s porabo 2500 litrov kurilnega olja letno:

Poglejmo si primer povprečne hiše, ki letno za ogrevanje in sanitarno vodo porabi 2500 litrov kurilnega olja in katere strošek ogrevanja pri ceni olja 0,91 EUR/liter je skupaj 2275EUR letno. S toplotno črpalko Daikin Altherma LT vas bo ogrevanje hiše in sanitarne vode letno stalo le 950EUR, prihranek je torej 1325 EUR. Investicijski stroški za takšno toplotno črpalko z bojlerjem 300 litrov so od 6700EUR naprej, odvisno od zahtevnosti vgradnje. Ker vam Eko sklad povrne 1000EUR stroškov, bo investicija skupaj le 5700 EUR. Če za ta znesek vzamete kredit Eko sklada, ki je še vedno na voljo z le 1,68% (EURIBOR + 1,50 %) letno obrestno mero, boste za ta znesek odplačevali štiri leta in pol po 1316 EUR letno ali 110 EUR mesečno ob predvidevanju, da bodo stroški kredita 250EUR. Tako boste brez denarnega vložka postali lastnik ekonomične toplotne črpalke, po štirih letih in pol boste odplačali kredit in od takrat naprej prihranili predvidoma 1325 EUR letno.

 

Za podroben izračun in brezplačni ogled monterja se obrnite na podjetje DOM INSTAL, ki kot certificiran partner izvaja montažo in servis DAIKIN ogrevalnih toplotnih črpalk, po telefonu na 041/885-341 ali elektronski pošti ivo.barbic@dominstal.si.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DOM INSTAL, strojne instalacije Ivo Barbič s.p.? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!