Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

DANES
23°C
15°C
JUTRI
23°C
15°C
Deli
7402

Občani v sodelovanju z JSKD bogatijo kulturno sfero

Javni sklad RS za kulturne dejavnosti (JSKD) je institucija, ki društvom, zavodom, samostojnim posameznikom, šolam in drugim, ki se kulturno-umetniško udejstvujejo, olajša delovanje na področju ljubiteljske kulturno-umetniške dejavnosti. JSKD vsako leto organizira številne kulturne prireditve, izdaja revije ter najbolj prizadevnim na področju kulture podeljuje jubilejna priznanja ter tako potrjuje njihove uspehe. Skrbi za razvoj kulturne dejavnosti v Sloveniji in zamejstvu, obvešča društva, skupine in posameznike, delujoče na kulturnem področju, o izobraževanjih in srečanjih ter jih spodbuja k sodelovanju in povezovanju. Poleg tega JSKD ponuja tudi finančno in organizacijsko pomoč pri izvedbi najrazličnejših prireditev, ter strokovno usmerjanje pri prijavi na razpise in drugih možnostih pridobivanja dodatnih finančnih sredstev. 

V njegovo delovanje pa je vpeta tudi naša občina. Nedavno je sklad objavil poročilo o dejavnostih v letu 2019 za področje območne izpostave Ljubljana okolica, v katerega spada 9 občin (poleg Občine Dobrova - Polhov Gradec še Horjul, Brezovica, Ig, Škofljica, Velike Lašče, Dol pri Ljubljani, Medvode in Vodice). Poročilo je ponovno pokazalo, da so občani naše občine zelo aktivni na področju kulture. Pa ne le znotraj občinskih meja, saj poleg organizacije različnih prireditev, ki jim omogočajo predstavitev njihovih umetniških stvaritev, sodelujejo na tovrstnih dogodkih tudi drugje. Velja omeniti delo KUD Dolomiti Dobrova, Folklorne skupine Grof Blagaj, Dramskega društva Neptun Polhov Gradec, pevskih zborov KD Gregor Rihar, KD Črni Vrh in TD Briše, Milana Žnideriča, Barbare Ivančič Kutin ter nadobudnih umetnikov z OŠ Dobrova in OŠ Polhov Gradec ter pripadajočih vrtcev, ki so najbolj vidno sodelovali v programu, ki ga je JSKD pripravil za naš okoliš. Na območni ravni se je tako različno kulturno-umetniško udejstvovalo kar 218 ustvarjalcev iz naše občine – na prireditvah, kot so območno srečanje literatov, območno srečanje otroških folklornih skupin, območno Linhartovo srečanje gledaliških skupin ter druga srečanja skupin in revije pevskih zborov. Izpostavimo lahko tudi njihovo udeležbo na regijskem in dodatnem programu oz. prireditvah ter šestih izobraževalnih delavnicah na področju folklorne, literarne in gledališke dejavnosti. To nakazuje, da se lahko tudi v prihodnosti nadejamo novih stvaritev izpod rok prebivalcev občine Dobrova - Polhov Gradec in njihovo aktivno sodelovanju pri soustvarjanju kulturne dimenzije našega kraja. Ta naj bo še naprej pestra, uspešna in neusahljiva!

Lucija Rus

 

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi