Logo MojaObčina.si

Dobrova-Polhov Gradec

DANES
26°C
12°C
JUTRI
28°C
12°C
Deli

Nujna oskrba ljudi z osnovnimi življenjskimi potrebščinami

Na Rdečem križu Slovenije - Območno združenje Ljubljana smo v dogovoru z občino in civilno zaščito pripravili sistem nujne oskrbe ljudi z osnovnimi življenjskimi izdelki in potrebščinami.

 

Gre za nujno oskrbo, ki je namenjena še posebej ranljivim skupinam (starejši, gibalno ovirani) in tistim občankam in občanom, ki ne morete ali ne smete zapustiti stanovanja ter si preko pomoči sorodnikov, prijateljev, znancev ali dostave trgovin in restavracij na dom ne morete zagotoviti izdelkov, ki so nujno potrebni za življenje. 

Rdečem križu Slovenije - Območno združenje Ljubljana deluje na območju Mestne občine Ljubljana ter občin Škofljica, Dobrova-Polhov Gradec, Vodice, Dol pri Ljubljani, Horjul, Ig, Medvode, Brezovica in Velike Lašče.

Kontakt

Za občane smo odprli posebno telefonsko številko, na kateri dobite informacije v povezavi z nujno oskrbo oziroma za sporočanje nujnih potreb.

Na telefonski številki 040 788 698 smo dosegljivi vsak delovni dan, od ponedeljka do petka, med 8.00 in 16.00 uro. 

Oblike pomoči

Posameznikom ali družinam bomo pomagali z dostavo humanitarne pomoči - najnujnejše hrane, higienskih pripomočkov ali zdravil. Dostava bo potekala na dom, pred vrata, da se v čim večji meri izognemo osebnega stika med prostovoljcem_ko in prejemnikom pomoči.

Izvajalci pomoči

Oskrba bo potekala s pomočjo mreže prostovoljk in prostovoljcev, ki bodo primerno označeni (telovnik Rdečega križa, označba z izkaznico), in bodo prišli na dom po predhodnem telefonskem dogovoru

 

V izrednih razmerah je pomembno, da okrepimo solidarnost, da smo si med seboj v čim večjo podporo. Vabljeni, da si med seboj pomagate in ste v oporo drug drugemu. Pri tem vas pozivamo, da dosledno upoštevate vse ukrepe in higienska priporočila za ohranitev zdravja in življenja vseh nas.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi