Logo MojaObčina.si

Dobje

JUTRI
32°C
17°C
PET.
34°C
17°C
907

TRANSPLANTACIJA V SLOVENIJI skozi oči stroke in svojcev

TRANSPLANTACIJA V SLOVENIJI skozi oči stroke in svojcev Darovanje organov in tkiv po smrti za namen zdravljenja je odločitev, za katero bi bilo prav, da bi o njej razmišljali za časa življenja in v krogu najbližjih. Gre za najvišjo obliko etične zavesti posameznika in solidarnosti s sočlovekom. Z darovanjem in presaditvijo organa ali tkiva pomagamo bolniku ohraniti življenje ali pa mu zagotovimo, da bo njegovo življenje bolj kakovostno. Naši gostji bosta spregovorili o sodobnem medicinskem razvoju na področju zdravljenja s transplantacijami in najnovejših učinkovitih ter bolnikom najbolj prijaznih oblikah zdravljenja. Dotaknili se bomo tudi vprašanj, katerih odgovori lahko vodijo v zmotna prepričanja in dejstva. Prav tako bomo deležni besede družinske izkušnje s transplantacijo, o upanju in strahu ter nazadnje o hvaležnosti in veri v življenje. GOSTJI: Prim. Danica Avsec, dr. med., namestnica direktorja Javnega zavoda Republike Slovenije za presaditve organov in tkiv Slovenija-transplant Prof. Ksenija Senegačnik, z izkušnjo na področju transplantacije organa v družini


Kdaj? v sredo, 11. 5. 2022 ob 18. uri.

Kje? v Splošni knjižnici Slovenske Konjice, Mestni trg 4, Slovenske Konjice.


Hospickafe bo povezovala prostovoljka Nataša Brežnik

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi