Logo MojaObčina.si

Dobje

DANES
7°C
-3°C
JUTRI
10°C
5°C
755

ODLOK o začasni splošni omejitvi oziroma prepovedi zbiranja ljudi v Republiki Sloveniji

Na podlagi 21. člena Zakona o Vladi Republike Slovenije (Uradni list RS, št. 24/05 – uradno prečiščeno besedilo, 109/08, 38/10 – ZUKN, 8/12, 21/13, 47/13 – ZDU-1G, 65/14 in 55/17) je Vlada Republike Slovenije na 60. dopisni seji dne 29. 6. 2020 pod točko 2 sprejela naslednji S K L E P :

- Vlada Republike Slovenije je izdala Odlok o začasni splošni omejitvi oziroma prepovedi zbiranja

ljudi v Republiki Sloveniji ter ga objavi v Uradnem listu Republike Slovenije.

 

 

S tem odlokom se zaradi preprečitve ponovnih izbruhov bolezni COVID-19 začasno omeji oziroma prepove zbiranje ljudi v Republiki Sloveniji, razen če odlok Vlade Republike Slovenije določa drugače.

 

Začasno je prepovedano zbiranje ljudi, če:

-        se zbira več kot 50 ljudi ali

-        je zbiranje ljudi prepovedano z drugimi odloki Vlade Republike Slovenije.

 

Ne glede na prejšnji odstavek je zbiranje prepovedano, če ni mogoče zagotoviti minimalnega stika med ljudmi v skladu s sprejetimi navodili Nacionalnega inštituta za javno zdravje (v nadaljnjem besedilu: NIJZ), ki so objavljena na spletnih straneh NIJZ.

 

 Zbiranje ljudi na organiziranih javnih prireditvah se ne glede na prejšnji člen dovoli do števila 500 udeležencev (brez nastopajočih) in le pod pogojem, da se lahko zagotovi minimalni stik med ljudmi v skladu s sprejetimi navodili NIJZ, ki so objavljena na spletnih straneh NIJZ.

 

Organizator prireditve iz prejšnjega odstavka ob prijavi prireditve poleg zakonsko predpisane dokumentacije predloži tudi pozitivno mnenje NIJZ za tako prireditev. Tudi kadar prijava prireditve na podlagi zakona, ki ureja javna zbiranja, ni potrebna, se na podlagi zakona, ki ureja nalezljive bolezni, in tega odloka za čas trajanja splošne omejitve oziroma prepovedi zbiranja ljudi v Republiki Sloveniji zahteva prijava prireditve na podlagi zakona, ki ureja javna zbiranja.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi