Logo MojaObčina.si

Dobje

JUTRI
24°C
4°C
SOB.
22°C
7°C
548

Zdravje v občinah 2018

Številka: 032-187/2018/2

Datum: 25. 10. 2018

 

 

Zadeva: Zdravje v občinah 2018

 

 

Spoštovani,

obveščamo vas, da je danes Nacionalni inštitut za javno zdravje na svoji spletni strani objavil zbirne podatke o zdravju občanov po posameznih občinah Zdravje v občinah 2018.

 

Vsebine spletne aplikacije so namenjene vsem, ki jih zanima celovit pogled na zdravje in zdravstveno stanje v občini ter državi. S podatki o zdravju v občini želijo odločevalcem, medijem ter različnim strokovnim in splošnim javnostim pomagati pri pomembnih odločitvah in aktivnostih na področju zdravja prebivalstva, ki bodo podprte s poznavanjem zdravstvenega stanja in potreb ter s tem prispevati k boljšemu zdravju vseh prebivalcev.

 

Novost letošnjega zbira podatkov je aplikacija Zdravje v regiji - s pregledom ključnih kazalnikov zdravja in zdravstvenega varstva v statistični regiji v primerjavi s Slovenijo. 28 kazalnikov sistema zdravstvenega varstva je razvrščenih v tri kategorije: kazalniki zdravstvenih delavcev, kazalniki zdravstvenega varstva v bolnišnicah ter kazalniki zdravstvenega varstva na primarni ravni.

 

Podatki so dosegljivi na tej povezavi: http://obcine.nijz.si/?leto=2018

 

 

S spoštovanjem,

 

Pripravil:

Mag. Jurij Mezek

sekretar                                                                      dr. Roman Lavtar

                                                                                        Vodja službe

                                                        

 

 Dostaviti:

-vsem občinam

-vsem združenjem občin

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi