Logo MojaObčina.si
JUTRI
30°C
13°C
SRE.
32°C
15°C
Oceni objavo

KULTURNI POTEP PO OBČINI DOBJE IN BLIŽNJI OKOLICI

Objavljamo raziskovalno nalogo o Dobju in bližnji okolici.  Napisala sta jo Lara in Anej Bezgovšek ter z njo sodelovala na tekmovanju Mladi za Celje. Na regijskem tekmovanju, ki je bilo zaradi koronavirusa šele konec maja, je bila naloga ocenjena z vsemi možnimi točkami (100 točk) in tako uvrščena na državno tekmovanje, ki ga bodo predvidoma izvedli konec avgusta.

 

V sklopu naloge sta avtorja napravila kratek film o možnih pešpoteh iz Dobja do Kalobja, Planine, Jurkloštra in Prevorja. Povezava do filma je na voljo tukaj:

https://www.youtube.com/watch?v=itN1m71sRs4


 

V načrtu je še priprava letaka oziroma zgibanke.

Osnovni cilj naloge je bil prepoznavnost občine Dobje v širšem slovenskem prostoru, predstaviti občino, zgodovino, kulturne znamenitosti in pomembne osebnosti povezane z Dobjem in okolico. Hkrati pa se je tudi porajala ideja o pešpoteh iz Dobja do 4 večjih krajev. Pri tem sta tudi vključila odlomke iz literarnih del, ki so povezani z omenjenimi kraji. V veliko pomoč so jima bila dela lokalnih pisateljic: Marije Plemenitaš, Marije Gubenšek in Ivanke Uduč.


 

Oglejte si tudi