Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 16.10.2018

oblačno
Danes bo pretežno oblačno, nekaj manj oblačnosti bo v severni Sloveniji. Predvsem v južni polovici bodo občasno možne rahle krajevne padavine. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 18, na Primorskem do 21 °C.
9°C | 18°C
sreda, 15.10.2018
7°C | 17°C
četrtek, 17.10.2018
9°C | 19°C
petek, 18.10.2018
10°C | 18°C
sobota, 19.10.2018
9°C | 20°C
Opozorila
Torek, 16.10.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Ideja za izlet - Pot 4 preddvorskih gradov


TURIZEM

| |
23.08.2018      14:54
A A

Ideja za izlet - Pot 4 preddvorskih gradov


Zahtevnost: Lahka Dolžina poti: 4,8 Km Višinska razlika: 270 m Čas poti: 1,5 ure, ogled z vodičem 2 - 3 ure.


Deli:

Preddvor premore kar štiri gradove s svojimi zgodbami in zgodovino, v okolici pa je tudi ogromno najdišč iz različnih dob zgodovine, predvsem antike. Za pohod skozi zgodovino v občini Preddvor vam lahko pomagajo vodiči, ki vas bodo vodili in spoznali s preteklostjo Preddvora.

 

Do gradov je možno dostopati z vozili, prijeten pa je tudi sprehod od enega do drugega za vse, ki bi si poleg ogleda želeli še malo sprehoditi po gričih, ki obdajajo vas. Ogled je primeren za vse starostne skupine in je glede na skupino prilagojen nivo predstavitve.

 

• Grad Dvor

Današnja podoba iz 17.stol. Omenjen l. 1447 kot Novi grad. Naselje pred dvorom je dobilo preprosto sestavljeno ime - PRED DVOR je PREDDVOR.

V svoji zgodovini je bil grad Dvor samostan, sanatorij, letovišče, vzgojni zavod…

• Grad Hrib

Sezidan v 16. stol. Stal na hribu nad reko Kokro, ob potoku Bistrica danes jezero Črnava. V gradu je gostilna, lovska soba, poročna dvorana. Ob gradu je lep park, in poročni drevored iz jesenov.

• Grad Turn

V pisnih virih l.1408 kot Turn pod Novim gradom. Zgrajen v 14. stol , v lasti Celjskih grofov. V gradu je spominska soba Josipine Turnograjske, pred njim pa kamniti piramidni obelisk, posvečen Josipini Turnograjski. Okoli gradu je bil v 19. stol. zasnovan park. Na razgledni vzpetini je senčnica Josipine. V kapelici so freske L. Layerja.

• Pusti grad

Najstarejši grad iz začetka 12. stol. Razvalini so domačini dali ime PUSTI GRAD. Imel je strateški položaj: zapiral dostop v dolino Kokre. Kdaj je bil porušen ni jasno, v Valvasorjevi dobi že upodobljen kot razvalina.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Cirkulane!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!