Logo MojaObčina.si
JUTRI
6°C
-3°C
SRE.
4°C
0°C
Oceni objavo

Fašenk Cirkulane 2020

Fašenk v Cirkulanah vedno poteka na pustno soboto ob 10. uri.

 

Obhodi korantov vpisani na Unescov seznam svetovne nesnovne dediščine. Tradicionalni pustni liki iz Haloz, haloški korant iz zajčjih ali kozjih kož. Rusa, kot stari haloški lik, ki prinaša srečo k hiši. Je simbol plodnosti na kmetiji. S sabo prinaša veliko dobre volje, ukroti pa tudi preživahne otroke. Gonjač ali forman jo hoče na vsak način prodati. Pogajanja s kupcem, ki je gospodar kmetije, so trda, ker je rusa neobvladljiva. Ob povorki so dobro opremljene stojnice s krofi, prigrizki in vrhunsko haloško kapljico.

 

Fašenk spremlja tudi pestra karnevalska povorka v kateri nastopajo otroci iz šole kakor pustne skupine iz Haloz in okolice. 

Oglejte si tudi