Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

delno oblačno
Popoldne bo pretežno jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 24 stopinj C.
7°C | 23°C
sreda, 18.10.2017
7°C | 23°C
četrtek, 19.10.2017
4°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
5°C | 18°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
23°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Aktivnosti VO Pristava


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
09.01.2012      11:09
A A

Aktivnosti VO Pristava


Predsednik VO Pristava Stanko Korenjak ter člani Jernej Golc, Sandi Petrovič, Franc Roškar, Marko Hrnčič, Marjanca Vnuk in Petra Letonja smo se v letu 2011 sestali štirikrat ter razpravljali o različnih pobudah in izvedbi nujnih opravil, pomembnih za naš kraj. Tako smo v začetku leta skupaj z občinskim odborom za okolje in prostor opravili ogled samega kraja Pristava ter na osnovi videnega naredili plan dela za naprej.


V VO Pristava si želijo povezanosti v trdno skupnost
V VO Pristava si želijo povezanosti v trdno skupnost
Deli:
Največ časa in energije, pa tudi finančnih sredstev, smo namenili za urejanje cest in poti. Tako je bila gramozirana (grediranje, menjava prepustov čez cesto) cesta v Obadovo grabo, očiščen obcestni jarek ob cesti Pristava – Pohorje pri Vidoviču v dolžini 80m,  pobarvan Žüpski križ in obnovljena ograja okoli njega. V vaških akcijah pa smo  pobarvali pozdravne table na vstopnih mestih v Pristavo in  namestili nosilce za zastave na obcestne luči ter sodelovali v spomladanski čistilni akciji, ki je potekala v celotni občini Cirkulane. Pri nekaterih akcijah so sodelovali tudi vaščani Pristave, ki niso v vaškem odboru in se jim ob tej priložnosti zahvaljujemo za opravljeno delo ter jih seveda vabimo, da se nam priključijo tudi v bodoče.
 V letošnjem letu je bila izvedena tudi odmera ceste v  »Kumrovo grabo« z namenom, da se ta  cesta da v javno dobro občini Cirkulane, ter v bodoče  asfaltiranje omenjenega odseka v dolžini 620m. S tem bomo vsekakor omogočili lepšo pot tistim, ki tam živijo, obenem pa rešili problem pluženja pozimi.
 Ves čas pa smo zelo dobro sodelovali z občinskim svetnikom Milanom Žumbarjem, ki nas je seznanjal z aktualnimi dogodki v občini, prav tako pa je aktivno sodeloval pri vseh delovnih akcijah VO Pristava.
To so samo nekatere večje aktivnosti VO Pristava na področju urejanja domačega kraja  v letošnjem letu, vsekakor pa imamo že veliko načrtov za naslednje leto.
Poleg delovnih akcij pa smo vaščani Pristave zelo veseli tudi različnih družabnih dogodkov, ki  so priložnost za druženje in utrjevanje stikov s sosedi, prijatelji in znanci. Ob občinskem prazniku smo tako z nogometno ekipo sodelovali na vaški olimpijadi v nogometu in se ponovno odlično odrezali, saj je ekipa Pristave zasedla 1. mesto. Za prijetno druženje Pristavčanov, pa smo poskrbeli na drugem kostanjevem pikniku, ki smo ga imeli 30. oktobra na Turistični kmetiji Kozarčan. Piknik je zelo uspel, saj se nas je zbralo okrog 35 vaščanov in vsi smo bili enotnega mnenja, da mora naše srečanje postati tradicionalno.
Decembrski praznični dnevi so tisti, ko so naše dobre želje namenjene našim najbližjim in prijateljem, posebej pa se takrat spomnimo tudi na tiste ljudi okrog nas,  ki potrebujejo kakršnokoli pomoč.  Prav zato člani VO Pristava ob velikonočnih in božičnih praznikih  z veseljem sodelujemo pri raznašanju paketov pomoči od župnijskega Karitasa, obiščemo starejše vaščane in jih razveselimo s prijazno besedo ter z darilcem, ki ga je zanje pripravila naša občina.
Želimo si, da med prazniki med nami ne bi bilo žalostnih in osamljenih ljudi, ter da bi vsi občani občine Cirkulane ostali povezani v trdno skupnost, tako kot so to pred nami znali že številni rodovi Haložanov.
Vesele praznike in vse dobro v Novem letu vsem skupaj želi, Vaški odbor Pristava.
Sandi Petrovič, za VO Pristava
                                                   
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Cirkulane!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!