Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 23.01.2018

delno oblačno
Danes bo povečini sončno, sprva v vzhodni Sloveniji še zmerno do pretežno oblačno. Najvišje dnevne temperature bodo od 4 do 9, na Primorskem do 12 °C.
0°C | 9°C
sreda, 24.01.2018
-2°C | 11°C
četrtek, 25.01.2018
0°C | 12°C
petek, 26.01.2018
6°C | 12°C
sobota, 27.01.2018
5°C | 14°C
Opozorila
Torek, 23.1.2018 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
9°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Obnova zvonika v Paradižu je zaključena


KULTURA, TURIZEM, DRUŠTVA

| |
23.06.2016      19:31
A A

Obnova zvonika v Paradižu je zaključenaDeli:

V naši občini Cirkulane imamo le malo objektov, ki so zaščiteni in vpisani v seznam spomeniško zaščitenih objektov v Občini Cirkulane. Eden od teh je zidanica v Paradižu, ki je opredeljena kot profana stavbna dediščina (EŠD 25658, Zidanica Paradiž 43).

V Društvu za oživitev gradu Borl smo se odzvali na prošnjo za pomoč lastnice objekta in skupaj s Turističnim društvom Cirkulane organizirali potrebna dela pri zaščiti zvonika. Vsa obnovitvena dela so bila dokončana do junija 2016, ko smo v celoti obnovljen zvonik vrnili na njegovo prvotno mesto. Za izvedbo obnovitvenih del je velikega pomena prispevek številnih sponzorjev in donatorjev, s pomočjo katerih smo tako pred propadom rešili enoto naše kulturne dediščine.

Ob zaključku del vas vabimo na svečano otvoritev obnovljenega zvonika, ki bo na praznični dan Dan državnosti, v soboto, 25. junija 2016 ob 10. uri v Paradižu 43.

Z delom, materialom ali finančnim prispevkom so izvedbo del omogočili: Franc Hameršak iz Bukovec, Franjo Tolič iz Medribnika, Štefan Ban iz Paradiža, Kleparstvo Kokol Martin s Ptuja, Kokol Anton iz Pohorja, LIMPAK d.o.o. iz Cirkulan, Avtoprevozništvo Jure Gorjanc iz Slovenske Bistrice, Jerenec Ivan iz Gruškovca, Igor Štumberger iz Paradiža, Anton Štumberger iz Cirkulan, ADK iz Dolan, Mizarstvo Stanislav Naglič iz Dravč, Zidarstvo Marjan Fuks iz Pristave, GT Gorsko iz Medribnika, Franc Kelc iz Pohorja Mirko Letonja iz Gradišč ter članice in člani Društva za oživitev gradu Borl in Turističnega društva Cirkulane.
Vsem se zahvaljujemo!


Utrinki celotne obnove 2013-2016.

Utrinki iz otvoritve zvonika v Paradižu


Zložeka Paradiž
 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO ZA OŽIVITEV GRADU BORL? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!