Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

delno oblačno
Danes bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo dopoldne megla. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
6°C | 22°C
sobota, 21.10.2017
6°C | 21°C
nedelja, 22.10.2017
8°C | 16°C
ponedeljek, 23.10.2017
8°C | 12°C
torek, 24.10.2017
6°C | 16°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
22°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Dramska sekcija s Partljičevimi Partnerskimi ......


KULTURA

| |
09.01.2012      10:57
A A

Dramska sekcija s Partljičevimi Partnerskimi odnosi


Na eni izmed vaj v začetku septembra je igralcem sam avtor Tone Partljič zaželel dober veter in mirno morje ob učenju vlog z obljubo, da se vidijo na premieri, ko bo igralska barka že varno zasidrana v pristanu.


Dramska sekcija KD Cirkulane je na oder postavila Partljičevo delo Partnerski odnosi.
Dramska sekcija KD Cirkulane je na oder postavila Partljičevo delo Partnerski odnosi.
Deli:

Neutrudna skupina je odločno in z veliko volje začela z učenjem komedije Partnerski odnosi pod taktirko režiserja, tokrat tudi kot soigralca, Alojza Domnika. Tako smo si že 2. decembra 2011 lahko ogledali premierno uprizoritev in že naslednji dan ponovitev igre, ki jo je občinstvo obakrat nagradilo s ploskanjem.Uspešni sta bili tudi ponovitvi v 6. in 8. januarja.

Glavno vlogo učiteljice Olge igra izkušena in dobro znana Aana Černivec, njenega veliko mlajšega »faliranega« študenta teologije je odlično upodobil Davor Hrženjak, Olgina hčer Maša, igra jo Melita Meznarič,  pa ima partnerski odnos s starejšim Andrejem (Alojz Dobnik), sodelavcem na Ministrstvu za okolje in prostor.

Ljubezenski zaplet med starejšo žensko in mlajšim moškim dodatno zapletata feministka Lučka (Zdenka Debeljak) in njena sorodna duša, istospolno usmerjena Saška (Tadeja Lesjak).

Zgodbo o ljubezenskih parih in njihovih »intimnih« odnosih, ki niso sprejemljivi za družbo, na koncu razplete »fragmatičnost«.
Miro Lesjak
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Cirkulane!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!