Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 19.11.2017

delno oblačno
Ponoči bo precej jasno, po nekaterih nižinah bo megla ali nizka oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 2, v alpskih dolinah do -7, ob morju okoli 5 °C.
-1°C | 9°C
ponedeljek, 20.11.2017
-3°C | 10°C
torek, 21.11.2017
0°C | 14°C
sreda, 22.11.2017
2°C | 15°C
četrtek, 23.11.2017
0°C | 16°C
Opozorila
Sobota, 18.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
9°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Projekt Evropa za državljane - TREND


OBČINSKE, EVROPSKI PROJEKTI

| |
12.10.2017      11:06
A A

Projekt Evropa za državljane - TRENDObčina Sračinec iz zraka
Občina Sračinec iz zraka
Deli:
Občina Sračinec, Občina Židan iz Madžarske, Občina Čapljina iz Bosne in Hercegovine in Občina Cirkulane so partnerice v projektu Evropa za državljane - TREND. Projekt je bil izveden v sklopu tridnevnih aktivnosti od 28. do 30. septembra letos v Občini Sračinec, kjer so izvedli delavnice, okrogle mize, predstavitve o poudarjanju prostovoljstva kot enega od temeljev civilne družbe, ki ga spodbuja Evropska unija in se nanaša na aktivno udeležbo državljanov v skupnosti, gradi občutek solidarnosti in ščiti ranljive skupine pred ekonomsko, socialno in politično izključenostjo. 

Občine, partnerice v tem projektu so sklenile, da si bodo še posebej prizadevale za oblikovanje nacionalnega prostovoljskega portala, vztrajale pri prostovoljstvu kot obvezni praksi v izobraževanju in dejavno prispevale k razvoju prihodnjih nacionalnih strateških dokumentov o prostovoljstvu. Poleg tega bo sodelovanje preko sporazuma prispevalo k trajnostni komunikaciji pri pripravi skupnih projektov EU.

Projekt Evropa za državljanje je bil izveden v sklopu praznika Svetega Mihaela, ob katerem so se v Občini Sračinec zvrstili različni dogodki. V soboto 30. septembra 2017 se je odvila povorka skozi vas Sračinec od Osnovne šole Sračinec do Kulturnega centra Sračinec kjer je po povorki potekal folklorni festival na katerem so se predstavile različne folklorne skupine in drugi nastopajoči. Kot gostje so nastopili Folklorna skupina kulturnega društva Cirkulane in tamburaši iz Cirkulan ter HKUD Zora Struge-Gorica, Čapljina iz Bosne in Hercegovine.

Leonida Š.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Cirkulane!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!