Logo MojaObčina.si

Brezovica

DANES
20°C
12°C
JUTRI
19°C
11°C
3849

Razstava "Odstrto očem"

Pred blagoslovom obnovitvenih del in orgel v cerkvi Sv. Vida v Preserju smo postavili v zimski kapeli prav posebno razstavo, ki jo je blagoslovil župnik Jože Treven. Z omenjeno razstavo smo želeli izpostaviti nesebično pomoč domačinov pri obnovitvenih delih, sam kulturni dogodek pa je popestril MCPZ pod vodstvom Ladislava Trčka. 

 

Na ogled so bili plakati različnih izvajalcev o konservatorsko-restavratorskih posegih, samim obiskovalcem pa smo ponudili tudi možnost, da se preizkusijo kot konservatorji-restavratorji. Delo so izvajali na kopiji oljne slike "Mati dobrega sveta", priznanega slovenskega baročnega slikarja Antona Cebeja, s čimer smo jim želeli odstreti košček našega dela.

 

Na razstavi je bilo razstavljeno tudi občinsko priznanje (Grb Občine Brezovica), ki ga je pred dvema letoma prejel župnik Marko Košir, ki je pripomogel pri celostni obnovi cerkve sv. Vida v Preserju.

 

Albina Kržič

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi