Logo MojaObčina.si

Brezovica

JUTRI
1°C
-3°C
PET.
0°C
-5°C
2090

Zamenjavo osebnih dokumentov lahko uredite tudi na sedmih krajevnih uradih Upravne enote Ljubljana

Upravna enota Ljubljana ima svoje delo organizirano tudi na sedmih informatiziranih krajevnih uradih in sicer: Krajevni urad Dobrova, Krajevni urad Ig, Krajevni urad Notranje Gorice, Krajevni urad Škofljica, Krajevni urad Velike Lašče, Krajevni urad Vodice in Krajevni urad Medvode.

Krajevni uradi so v letu 2016 skupaj rešili 26.233 nalog. Od tega je bilo 11.946 upravnih postopkov in 14.287 drugih upravnih nalog. Pri upravnih postopkih je bilo sprejetih največ vlog za osebno izkaznico, izdajo vozniških dovoljenj in registracijo motornega vozila, pri drugih upravnih nalogah pa je bilo največ izdaj potrdil iz evidence gospodinjstev, overitev podpisa, prijav začasnega in stalnega prebivališča, izdaj potrdil iz registra stalnega prebivalstva (RSP), izpiskov in potrdil iz matičnih knjig.

 

Na vseh krajevnih uradih Upravne enote Ljubljana lahko poleg sprejema vloge za osebne izkaznice in potne listine uredite še naslednje storitve:

sprejem vloge za vpis spremembe naslova v potnem listu, sprejem naznanitve pogrešanja osebne izkaznice in potne listine, sprejem vloge za izdajo potrdila o državljanstvu RS, sprejem prijave oziroma spremembe stalnega in začasnega prebivališča, sprejem prijave potovanj v tujino nad 3 mesece in vrnitev iz tujine, vodi, vzdržuje in izdaja se potrdila iz registra stalnega prebivalstva, vodi se evidenco volilne pravice, potrjuje se podpora volivcem, vodi se evidenca gospodinjstev in se izdajajo potrdila iz te evidence, vpisuje se zaznamke in popravke v matične knjige, sestavlja se zapisnike o priznanju očetovstva, vodi se sezname in evidence s področja matičnih zadev, izdajajo se izpiski in potrdila iz matičnih knjig, posredujejo se podatki iz matičnih evidenc, sprejemajo se izjave o spremembi priimka, sprejemajo se izjave o izbiri priimka za pravni promet, sestavljajo se smrtovnice, izdajajo se potrdila iz registra društev, opravljajo se upravne overitve (podpisa in kopije), izdajajo se izpiski iz zemljiške knjige, izdajajo in zamenjujejo se vozniška dovoljenja, odda se lahko vlogo za spletno digitalno potrdilo za elektronsko poslovanje – SIGEN-CA za fizične osebe. Poleg vsega naštetega se na krajevnem uradu Medvode opravlja tudi registracija motornih vozil.

 

Uradne ure krajevnih uradov Upravne enote Ljubljana so naslednje:

- Medvode, Cesta komandanta Staneta 12 (Krajevni urad Medvode; ponedeljek, torek in četrtek od 8:00 do 15:00, sreda do 17:00, petek do 13:00);

- Dobrova, Stara cesta 13 (Krajevni urad Dobrova; sreda od 8:00 do 12:00 in od 13:00 do 17:00);

- Ig, Govekarjeva 6 (Krajevni urad Ig; ponedeljek od 8.00 do 12:00 in od 13:00 do 15:00);

- Notranje Gorice, Podpeška cesta 380 (Krajevni urad Notranje Gorice; sreda od 8:00 do 12:00 in od 13:00 do 17:00, petek od 8:00 do 13:00);

- Škofljica, Šmarska cesta 3 (Krajevni urad Škofljica; ponedeljek od 8:00 do 12:00 in od 13:00 do 15:00 in četrtek od 8:00 do 12:00 in od 13:00 do 15:00);

- Velike Lašče, Levstikov trg 1 (Krajevni urad Velike Lašče; ponedeljek od 8:00 do 12:00 in od 13:00 do 15:00);

- Vodice, Kopitarjev trg 1 (Krajevni urad Vodice; torek od 8:00 do 12:00 in od 13:00 do 15:00).

 

Upravna enota Ljubljana opozarja, da bo v obdobju spomladanskih in poletnih mesecev potekla veljavnost velikemu številu osebnih listin (osebnim izkaznicam, potnim listinam in vozniškim dovoljenjem), zato stranke obveščamo, da lahko v izogib daljšim čakalnim vrstam na lokaciji Sektorja za upravne notranje zadeve, Tobačna 5, vloge za izdajo novih dokumentov oddajo v času uradnih ur tudi na vseh sedmih zgoraj navedenih krajevnih uradih Upravne enote Ljubljana.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij