Logo MojaObčina.si

Brezovica

JUTRI
28°C
17°C
ČE.
22°C
17°C
2414

Vlada sprejela Odlok o začasnih ukrepih pri izvajanju obveznega zdravstvenega zavarovanja zaradi zajezitve in obvladovanja epidemije COVID-19

Vlada je sprejela Odlok o začasnih ukrepih pri izvajanju obveznega zdravstvenega zavarovanja zaradi zajezitve in obvladovanja epidemije COVID-19. Zaradi zagotavljanja nemotenega izvajanja ukrepov za preprečevanje, obvladovanje in odstranjevanje posledic epidemije COVID-19 se v odloku ureja določitev začasnih ukrepov pri izvajanju obveznega zdravstvenega zavarovanja.

 

V predlogu odloka se predlagata ukrepa na področjih:

  • ugotavljanja začasne zadržanosti od dela zaradi uveljavljanja pravice do nadomestila plače - začasno zadržanost od dela, ne glede na razlog te zadržanosti in čeprav je izplačevalec nadomestila plače OZZ, ugotavlja izbrani osebni zdravnik (prejšnja ureditev je določala, da po 30. dneh o upravičenosti z dela ugotavlja posebna komisija na ZZZS);
  • podaljšanja zdraviliškega zdravljenja (lahko določi ZZZS ali pooblasti zdravilišče, da zdravnik zdravilišča podaljša zdraviliško zdravljenje na skupno največ 21 dni).

Ukrepa bosta zavarovanim osebam olajšala uveljavljanje pravic iz obveznega zdravstvenega zavarovanja, izvajalcem in službi Zavoda za zdravstveno zavarovanje Slovenije pa delo pri ugotavljanju upravičenosti do pravic iz obveznega zdravstvenega zavarovanja.

 

Ukrepa sta začasne narave in bosta veljala zgolj v času epidemije.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi