Logo MojaObčina.si

Brezovica

DANES
17°C
4°C
JUTRI
17°C
5°C
6113

Obvestilo - testiranje na koronavirus s hitrimi antigenskimi testi

Testiranje na koronavirus s hitrimi antigenskimi testi je – z določenimi izjemami – odslej plačljivo. Hitri testi še naprej ostajajo brezplačni v zdravstvu, socialnovarstvenih zavodih in v vzgoji in izobraževanju ter osebe, ki izvajajo storitve ali prodajo blaga, organizirajo prireditve in izvajajo vzgojo in izobraževanje na področju verske svobode. Tako bo država stroške testiranja med drugim krila gostincem, prodajalcem, frizerjem, kozmetičarjem, zaposlenim v igralnicah, kongresnih dejavnostih in turističnih nastanitvah ter taksistom. Vsi ti se bodo morali testirati enkrat tedensko. Za testiranje je treba imeti s seboj potrdilo delodajalca o zaposlitvi v panogi, v kateri stroške testiranja plača država.

V ambulanti prof. dr. Danice Rotar Pavlič je cena testiranja za plačnike 10 evrov (plačilo v gotovini na mestu testiranja). 

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi