Logo MojaObčina.si

Brezovica

DANES
9°C
-1°C
JUTRI
6°C
-4°C
4001

OBVESTILNIK RDEČEGA KRIŽA LJUBLJANA – OKTOBER 2021

Ilustracija: Oskarjev dan, avtorica: Ivana Žigon

Ta svet je lep, če nekomu nekaj daš; 
ta svet je lep, če nekoga rad imaš,
če stisneš roko komu, ki ga kaj boli;
ta svet je lep, če si človek do ljudi.

Tone Pavček

Ne pozabimo biti prijazni drug do drugega. Spremljajte nas na Instagram profilu @lepa_dejanja in skupaj z nami spodbujajte lepa medsosedska dejanja.

DOGODKI IN AKTIVNOSTI RKS-OZ LJUBLJANA
>> IZMENJEVALNICA
Pridružite se nam na dogodkih blagovne menjave – prinesi hrano, izdelke za higieno in čistila in jih izmenjaj za rabljena, vintage oblačila in predmete.
15. 10. 2021 od 16. do 19. ure, Humanitarni center, Tržaška c. 132, Ljubljana

>> SREČEVALNICA
ponedeljki od 4. 10. 2021 dalje, od 16. do 18. ure, Fužine, Preglov trg 15, Ljubljana (sprememba lokacije)

Ponovno bodo potekala srečanja z naslovom »Ustvarjalno in z dobrim počutjem v jesen«. Delavnice bodo potekale ob ponedeljkih. Na srečanjih se bomo spoznavali s sprostitvenimi in dihalnimi tehnikami, pridobivamo plesna in fotografska znanja in krepimo dobro počutje in ustvarjalnost. V kolikor bi se želeli pridružiti, lahko svojo prijavo oddate na elektronski naslov tjasa.bratus@rdecikrizljubljana.si. Prijave sprejemamo do zapolnitve mest.

>> SVETOVNI DAN OŽIVLJANJA  - DELAVNICE TEMELJNIH POSTOPKOV OŽIVLJANJA
sobota, 16. 10. 2021

16. oktobra obeležujemo Svetovni dan oživljanja. Ste vedeli, da v Sloveniji beležimo približno 1.700 srčnih zastojev letno, to je v povprečju 4 do 5 oseb na dan? Ste vedeli, da že samo oživljanje s stisi prsnega koša poveča verjetnost preživetja osebe za dva do štirikrat? Prav vsak lahko reši življenje. Spremljajte našo spletno stran in fb Rdeči križ Ljubljana za informacijo o terminih in lokacijah brezplačnih prikazih temeljnih postopkov oživljanja.

>>DELAVNICA ZA LAIČNO OSKRBO IN NEGO NA DOMU
21. 10. 2021 od 16. do 20. ure, Humanitarni center RKS-OZ Ljubljana, Tržaška c. 132, Ljubljana

Vsi se lahko nekoč znajdemo v situaciji, ko bomo morali poskrbeti za svoje najbližje. Sedaj je čas, da se naučimo kako! Delavnica je namenjena vsem, ki nimajo zdravstvene izobrazbe in bi radi skrbeli za svojce, prijatelje, sosede, ko bo to potrebno. Praktično naravnano delavnico izvajata medicinska sestra ali patronažna sestra z dolgoletnimi izkušnjami. Obvezne prijave preko povezave ali na info@rdecikrizljubljana.si.

>> MERITVE KRVNEGA TLAKA, SLADKORJA, HOLESTEROLA IN KISIKA V KRVI

Krajevne organizacije Rdečega križa (KORK) vas vabijo na meritve krvnega tlaka, sladkorja in holesterola v krvi. Na meritvah boste imeli priložnost tudi spoznati prostovoljke in prostovoljce in izvedeti kako postati član in prostovoljec v posamezni Krajevni organizaciji. Krepimo mrežo za bolj povezano in solidarno lokalno skupnost.
Lokacije Postaj RK, kjer bodo potekale meritve
:
4. 10. 2021 od 10. do 12. ure
, v prostorih KORK Medvode, Cesta ob Sori 3 a, Medvode
5. 10. 2021 od 8.30 do 10.30 ure, v prostorih ČS Dravlje, Draveljska 44, Ljubljana (KORK Dravlje)
6. 10. 2021 od 8.30 do 10. ure, v prostorih KORK Horjul, Slovenska cesta 3, Horjul (stara občina)
6. 10. 2021 od 16. do 18. ure, v sejni sobi ČS Vič Rožnik, Ljubljana (KORK Vič Rožnik)11. 10. 2021 od 16. do 18. ure, v prostorih četrtne skupnosti Jarše, Kvedrova 32, Ljubljana (KORK Nove Jarše)13. 10. 2021 od 8. do 10. ure, v gasilskem domu Brdo, Brdnikova 14, Ljubljana (KORK Brdo in KORK Vrhovci)

>>DAN S PROSTOVOLJCI: VAJA NA TERENU

Naloge in odziv prostovoljskih struktur RKS-OZLJ v primeru večje nesreče: Kako pravilno ukrepati in kakšna je pri tem vloga prostovoljcev RK?Prvič bomo izvedli vajo na terenu, kjer bomo vadili scenarije - vloga Krajevnih organizacij RK v primeru nesreče. V vsakem terminu bo vaja potekala sočasno na treh lokacijah (Četrtna skupnost Rudnik, Pot k ribniku 20; Četrtna skupnost Bežigrad, Vojkova cesta 1b in Četrtna skupnost Šiška, Kebetova 1, Ljubljana)
1.  VAJA: četrtek, 28. 10. 2021 od 17. do 20. ure
2.  VAJA: četrtek, 4. 11. 2021 od 17. do 20. ure
3.  VAJA: četrtek, 11. 11. 2021 od 17. do 20. ure

Obvezne prijave 3 dni pred terminom vsake vaje na vedrana.pokleka@rdecikrizljubljana.si, 01 62 07 293 ali 040 858 052. Ob prijavi navedite lokacijo vaje.

>> OBVESTILO KRVODAJALKAM IN KRVODAJALCEM
Vabljeni, da darujete kri za zdravje in življenje soljudi! Pokličite na 051 671 147, 051 389 270 ali 030 716 796in se naročite na odvzem z Zavodom RS za transfuzijsko medicino. Darovanje krvi je nujna zdravstvena storitev in ni pogojeno z izpolnjevanjem pogoja PCT. Hvala, ker darujete kri za življenje.

>> DAROVANJE ORGANOV IN TKIV
Z odločitvijo za darovanje organov in tkiv lahko rešimo mnogo življenj, zato moramo o tem humanem dejanju po smrti razmišljati že za časa življenja. V register se lahko vpišete z digitalnim potrdilom na povezavi https://e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=3765 ali pa osebno v času uradnih ur na RKS-OZ Ljubljana po predhodni napovedi.

>> PRVA POMOČ – TEČAJI IN IZPITI PRVE POMOČI za voznike in zaposlene, delavnice in tečaj za bolničarja
Osvežite svoje znanje prve pomoči, pripravite se za izpit iz prve pomoči za voznike motornih vozil ali se prijavite na tečaj za bolničarja. Prijave potekajo preko spletne strani www.prva-pomoc.si.

>>POSTANI PROSTOVOLJEC RDEČEGA KRIŽA LJUBLJANA
Priključi se veliki družini prostovoljk in prostovoljcev Rdečega križa. Več informacij o prostovoljskih delih na: https://www.rdecikrizljubljana.si/sl/Prostovoljstvo/

UP – učna pomoč in psihosocialna podpora družini
Še vedno vabimo nove prostovoljce v program UP – učna pomoč in psihosocialna podpora družini.
V kolikor bi vas veselilo prostovoljsko delo z otroki, mladostniki in družinami vabljeni, da oddate spletni obrazec oziroma prijavnico na spletni strani: https://www.rdecikrizljubljana.si/sl/UP-ucna_pomoc_in_psihosocialna_podpora_druzini/ ali nam pišete na elektronski naslov: tjasa.bratus@rdecikrizljubljana.si.
Aktivnosti financira MDDSZ iz sredstev Evropskega socialnega sklada.

KLUB 25 IN KLUB 100 KAPLJIC
Pridružite se skupini prostovoljcev, kjer mladi prostovoljci Kluba 25 skupaj z izkušenimi krvodajalci in prostovoljci Kluba 100 kapljic spodbujajo krvodajalstvo v obliki predstavitev krvodajalstva in promocij na javnih dogodkih med mladimi in širše. Prijavite se na spletni strani: https://www.rdecikrizljubljana.si/sl/Prostovoljstvo/. Dobrodošli!

INFORMACIJE O HUMANITARNI POMOČI
>> HUMANITARNA OSKRBA PREBIVALSTVA
V kolikor ste v stiski, se obrnite na nas! Dosegljivi smo na 040 788 698.
Več: https://www.rdecikrizljubljana.si/sl/Humanitarni_center/

POMEMBNO: 

Oktober – Mesec boja proti raku dojk
1. 10. 2021 – Svetovni dan starejših
2. 10. 2021 – Mednarodni dan nenasilja
10. 10. 2021 – Svetovni dan duševnega zdravja
10. 10. 2021 – Svetovni dan brezdomstva
16. 10. 2021 – Svetovni dan hrane
16. 10. 2021 – Svetovni dan oživljanja
17. 10. 2021 – Mednarodni dan boja proti revščini

 

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi