Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 25.05.2018

pretežno jasno
Danes zjutraj bo na zahodu delno jasno, drugod pa pretežno oblačno in večinoma suho. Čez dan bo spremenljivo oblačno, predvsem sredi dneva in popoldne bodo nastajale krajevne plohe in nevihte, lokalno lahko tudi močnejše. Najvišje dnevne temperature bodo od 22 do 25, na Primorskem do 27 °C.
15°C | 25°C
sobota, 24.05.2018
14°C | 24°C
nedelja, 26.05.2018
15°C | 27°C
ponedeljek, 27.05.2018
15°C | 28°C
torek, 28.05.2018
16°C | 29°C
Opozorila
Petek, 25.5.2018 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
25°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Nov Zakon o dimnikarskih storitvah


OSTALO

| |
05.01.2017      14:46
A A

Nov Zakon o dimnikarskih storitvahDeli:

Obveščamo vas, da s 1.januarjem 2017 prične veljati Zakon o dimnikarskih storitvah, ki je objavljen v Uradnem listu RS št. 68/16. V nadaljevanju vam posredujemo najbolj nujne informacije, ki jih mora poznati vsak uporabnik dimnikarskih storitev.

Do 30. junija 2017 morate iz seznama dimnikarskih družb, objavljenega na spletni strani ministrstva, izbrati dimnikarsko družbo za opravljanje dimnikarskih storitev na vaši mali kurilni napravi, in sicer za obdobje najmanj 12 mesecev. Po novem Zakonu imate prosto izbiro med dimnikarskimi družbami, kar pomeni, da iz seznama lahko izberete katerokoli dimnikarsko družbo. Za večstanovanjske objekte, kjer je vzpostavljena etažna lastnina, je to dolžan storiti upravnik tega objekta oziroma predstavnik etažnih lastnikov. V kolikor do 30. junija 2017 ne boste izbrali dimnikarske družbe, se šteje, da ste izbrali izvajalca, ki je do 31. decembra 2016 na vašem območju opravljal dimnikarske storitve na podlagi koncesije, vendar pod pogojem, da je ta izvajalec pridobil dovoljenje za opravljanje dimnikarskih storitev.

Ministrstvo bo najkasneje do začetka marca 2017 objavilo nov seznam dimnikarskih družb, ki so pridobile ustrezno licenco. Zato vam priporočamo, da če boste še pred objavo novega seznama izbrali izvajalca, marca še enkrat preverite ali se vaš izvajalec nahaja na seznamu. Dimnikarska družba, ki ne bo pridobila licence za opravljanje dimnikarskih storitev oziroma jo bo izgubila, ne bo smela več opravljati dimnikarskih storitev in bo izbrisana iz seznama.

Vsak dimnikar mora imeti ob obisku uporabnika seboj dimnikarsko izkaznico s katero se je na zahtevo uporabnika dolžan izkazati. Do izdaje izkaznice se za dimnikarsko izkaznico šteje odločba o podelitvi licence, na zahtevo uporabnika pa se mora dimnikar izkazati z osebnim dokumentom.

Z uveljavitvijo tega Zakona in do sprejema sklepa Vlade o najvišji dovoljeni ceni izvajanja dimnikarskih storitev, znaša najvišja dovoljena cena izvajanja dimnikarskih storitev 25,20 evra na uro dela dimnikarskih storitev brez davka na dodano vrednost. Kadar je uporabnik dimnikarskih storitev oddaljen več kot 25 kilometrov od sedeža dimnikarske družbe, se prištejejo potni stroški največ v višini 0,25 evra na kilometer za vsak kilometer nad 25 kilometrov.

Sporočamo vam še, da z novim letom 2017 mora imeti v skladu s Pravilnikom o zahtevah za vgradnjo kurilnih naprav (Uradni list RS, št. 100/13), vsak prostor s kurilno napravo odvisno od zraka v prostoru, vgrajen ustrezni CO (monoksid) senzor.

Za več informacij in podrobnejšo razlago kliknite na spodnje povezave:

Zakon o dimnikarskih storitvah (Uradni list RS št. 68/16)
Seznam dimnikarskih družb
Pravilnikom o zahtevah za vgradnjo kurilnih naprav (Uradni list RS, št. 100/13)
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Brezovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Barjanski List
Številka: 16
Izšla: 27.04.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3
27.05.201 | Šport
Rodica in Črna prst

Bodite prvi pri oddaji mnenja.