Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.07.2018

pretežno jasno
Ponoči se bo precej zjasnilo, ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem šibka burja.
16°C | 29°C
sreda, 25.07.2018
16°C | 30°C
četrtek, 26.07.2018
17°C | 29°C
petek, 27.07.2018
17°C | 30°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.7.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
29°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Nov stacionarni merilnik hitrosti motornih ......


PROMET, OBVESTILA

| |
22.05.2017      9:09
A A

Nov stacionarni merilnik hitrosti motornih vozilDeli:

Skupna občinska uprava Medobčinski inšpektorat in redarstvo občin Vrhnika, Brezovica, Dobrova-Polhov Gradec, Gorenja vas-Poljane, Žiri, Borovnica, Log-Dragomer in Horjul bo odslej poleg že obstoječega stacionarnega merilnika hitrosti uporabljala tudi nov stacionarni merilnik hitrosti motornih vozil, ki se od starejšega razlikuje predvsem v tem, da je bistveno manjši. Ob meritvah bo postavljen na trinožnem stojalu ter tako bolj prilagodljiv pri postavitvi na mestih, kjer ne moremo uporabljati starega merilnika, ki je nameščen v osebnem vozilu. Uporabljati se bo pričel v mesecu maju.

 

Nov samodejni merilnik hitrosti se bo prioritetno uporabljal na krajih, kjer zaradi neprimernih parkirnih mest ne moremo uporabljati starega merilnika, ki je vgrajen v vozilu Fiat Panda. Kraji, kjer bo uporabljen nov samodejni merilnik, so tako predvsem centri naselij, kraji v bližini šol, vrtcev, cerkva ter ostalih objektov, kjer je večje število pešcev in kolesarjev, oziroma kraji, kjer je povečana prisotnost najbolj ranljivih kategorij udeležencev v cestnem prometu.

 

Mesta merjenj bodo izbrana skupaj s predstavniki Svetov za preventivo in vzgojo v cestnem prometu, predstavniki občin, policisti ter tudi na podlagi predlogov občanov.

 

Predvideva se, da bodo z novim sistemom še bolj učinkovito varovane najbolj ranljive skupine udeležencev v cestnem prometu ter da bo nov radar prispeval k dvigu kvalitete bivanja občanov, saj je hitrost po vseh kazalnikih eden izmed poglavitnih razlogov za hujše prometne nesreče v naseljih.

Gašper Jamnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OBČINA BREZOVICA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Barjanski List
Številka: 18
Izšla: 29.06.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.07.2018
Danes ni dogodkov.
27.07.2018 | Šport
Bohinjske gore
27.07.2018 | Šport
Bohinjske gore

Bodite prvi pri oddaji mnenja.