Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 21.09.2018

jasno
Ponoči se bo povsod razjasnilo, ponekod po nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 10 do 15, ob morju okoli 18 °C.
14°C | 30°C
sobota, 20.09.2018
15°C | 27°C
nedelja, 22.09.2018
15°C | 17°C
ponedeljek, 23.09.2018
9°C | 22°C
torek, 24.09.2018
12°C | 23°C
Opozorila
Četrtek, 20.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
30°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

4. srečanje odborov društev upokojencev v ......


DRUŠTVA

| |
10.10.2016      9:57
A A

4. srečanje odborov društev upokojencev v Notranjih Goricah


Na sončno septembrsko dopoldne so se upokojenci zbrali v Športnem parku Jama, kjer je domače Društvo upokojencev Notranje Gorice - Plešivica pod šotorom pripravilo pester program. Potekalo je namreč 4. srečanje odborov društev upokojencev zveze Ljubljana – Vič – Rudnik.


Deli:

Srečanja so se med drugimi udeležili tudi župan Metod Ropret, podžupan Marko Čuden in predstavnica ZDUsa Vera Pečnik. Predsednica društva upokojencev Metka Marinčič je z uvodnim govorom srečanje pričela, sledili pa so ji župan Metod Ropret, ki je v govoru izrazil predvsem podporo Društvu upokojencev ter Vera Pečnik, predstavnica ZDUsa. Zbrane je nagovoril tudi Anton Slak, predsednik Območne zveze društev upokojencev Vič Rudnik: »Na prvem srečanju je bilo tako prijetno, da smo se odločili, da srečanje ponovimo vsako leto. In sedaj poteka že četrto.«

Bogat kulturni program se je pričel z nastopom flavtistk iz Podružnične osnovne šole Notranje Gorice, sledil pa jim je prvak ljubljanske opere, slovenski operni pevec tenorist Branko Robinšak. S kratko igro »Šefi z ulice« so se predstavili člani domačega Kulturnega društva Janez Jalen. Srečanje so popestrili nastopi osmih pevskih zborov. Zapeli so člani Društva upokojencev Tulipan iz Vnanjih Goric oziroma »Pevci izpod Gulča«, Trio iz Žažarja, Ljudski pevci iz Krima, Pevski zbor Vič, Pevci izpod Rožnika, Mešani pevski zbor Trnovo, Mešani pevski zbor Kozarje in Moški pevski zbor Podpeč – Preserje. Za plesno točko ob zaključku programa je poskrbela folklorna skupina Kolovrat, ki je zaplesala Zlato poroko.

Ob koncu uradnega dela srečanja upokojencev so vsi zbori zapeli skupno pesem za veselo razpoloženje. Kasneje so prisotni prisluhnili domačinu Cirilu Mraku, ki je odličen poznavalec domačega kraja in je predstavil veliko zanimivosti domačega kraja ter seveda tod živečih ljudi. Za veselo razpoloženje do poznih popoldanskih ur pa je poskrbel še Ansambel Livada.

Eva Povirk
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OBČINA BREZOVICA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Barjanski List
Številka: 19
Izšla: 03.09.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.