Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.09.2018

oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno, nekaj več sonca bo v vzhodnih krajih. Predvsem v hribovitem svetu zahodne Slovenije bo občasno lahko rahlo deževalo ali rosilo. Postopno se bo krepil jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 17 do 24 °C.
12°C | 18°C
ponedeljek, 24.09.2018
13°C | 20°C
torek, 25.09.2018
5°C | 17°C
sreda, 26.09.2018
3°C | 16°C
četrtek, 27.09.2018
2°C | 21°C
Opozorila
Nedelja, 23.9.2018 ob 12h
V drugi polovici noči in jutri zjutraj bodo najmočnejši sunki severnega vetra ponekod v severni in severovzhodni Sloveniji lahko presegli hitrost 70 km na uro.
12°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske Občinski svet

21. redna seja Občinskega sveta


OBČINSKI SVET

| |
17.11.2017      10:16
A A

21. redna seja Občinskega svetaDeli:

V četrtek, 16. novembra, je potekala 21. redna seja Občinskega sveta Občine Brezovica. Na seji so se svetniki najprej seznanili s tekočimi zadevami in problematikami. Župan je sporočil svežo novico o napredku glede gradnje novega avtocestnega priključka. 24. novembra naj bi na Darsu že pristopili k sporazumu o sofinanciranju, kar je pomemben korak naprej. Gradnja priključka naj bi bila končana že v letu 2020. Začelo se je tudi že usklajevanje z ljudsko iniciativo glede ureditve podpeškega jezera, v sosednji občini Log - Dragomer pa so dobili zeleno luč za začetek urejanja kanalizacije, kar bo pomembno prispevalo k čistejši vodi tudi v občini Brezovica. Prav tako sta župan in podžupan na sestanku s Slovenskimi železnicami uspešno predstavila idejo o gradnji zahodne obvoznice, ki bo razbremenila cestni in železniški promet, saj bodo postali nepotrebni vsi trije nivojski prehodi železnice. Rešiti bo potrebno tudi problem z balonom pri OŠ Brezovica, v katerem potekajo športne aktivnosti, ki se je pod težo zapadlega snega podrl. Vsekakor bo treba čimprej zgraditi ustrezno športno dvorano.
 

Očitno so dobro pripravili proračun za leto 2017, saj so ga uspeli korigirati že s prvi rebalansom, ki je imel le minimalne popravke. Rebalans proračuna so soglasno potrdili.
 

Nadalje so soglasno sprejeli še nekaj sklepov: o kategorizaciji občinskih cest, o tem, da se obračunsko obdobje za storitve gospodarskih javnih služb obdelave, odlaganja ali odstranjevanja komunalnih odpadkov podaljša za eno leto, o oskrbi s pitno vodo, o predlogu letnega programa kulture v občini Brezovica za leto 2018, ki je ostal enak kot za tekoče leto, o določitvi nekaterih novih javnih infrastruktur na področju kulture in nazadnje o spremembi odloka o ustanovitvi MKZ Rakitna – vlada RS se je namreč odrekla enemu sedežu v nadzornem svetu zavoda, tako da je odpadel še zadnji zadržek glede predaje dela ustanoviteljskih pravic vladi RS.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Brezovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Barjanski List
Številka: 19
Izšla: 03.09.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.