Logo MojaObčina.si

Braslovče

DANES
19°C
8°C
JUTRI
19°C
11°C
790

NOVOLETNI TURNIR JUDO KLUBA SHIDO V LETUŠU

Mladi judosti tekmovali na novoletnem turnirju v Letušu

Judo klub Shido so ustanovili leta 2013, danes pa v njem trenira judo že več kot sto mladih judoistov. Klub ima sicer od nedavnega sedež v Celju. V klubu so z namenom, da ga približajo čim širši množici otrok ter da ob tem razbremenijo še starše, ustanovili več podružnic. Mladi judoisti imajo tako treninge na Taboru, Socki, Letušu, Zagorju, Vinski Gori, Belih Vodah, Trbovljah, Ločah, Novi Cerkvi in Poljčanah. V svojih vrstah imajo že tudi dva državna prvaka v svojih kategorijah, in sicer Vaneso Stanko in Noeli Knafelc, tretja v državi pa je v svoji kategoriji še Anita Kramar. Večina judoistov v klubu je letnik 2003 in mlajših. V letošnjem letu so se v vseh starostnih kategorijah uvrstili med 66 registriranimi klubi Judo zveze Slovenije uvrstili na 38. mesto.

 

Nedavno so v Letušu pripravili tudi novoletni turnir, ki so ga poimenovali 3. Kohaku turnir Judo kluba Shido, na katerem je v treh kategorijah nastopilo 97 mladih judoistov. Turnir sta si ogledala in ob tej priložnosti mladim judoistom namenila nekaj besed, tudi župan občine Braslovče, gospod Branimir Strojanšek ter podžupan občine tabor, gospod Ludvik Miklavc. V kategoriji judoistov, ki že aktivno zmagujejo, sta zmagala Noeli Knafelc in Lenart Oprčkal, med začetniki Jaka Božnik in Ana Kovše, v kategoriji Judo vrtec pa Zala Pevec in Urban Vozel.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi