Logo MojaObčina.si

Braslovče

DANES
27°C
9°C
JUTRI
29°C
11°C
Deli
1488

ŽENSKA RUTA v marcu z ženskami iz leposlovja - študijsko bralno druženje v sodelovanju Medobčinske splošne knjižnice Žalec in UPI Ljudske univerze Žalec četrtek, 7. marec 2019

Širokemu krogu obiskovalcev marčevskega študijsko bralnega druženja Ženska ruta so se pridružile ženske iz leposlovja; gospa Chatterley, Bridget Jones, klošarka z Miklošičeve, Azra Širovnik iz ovinkov zakona, Mata Hari, dekleti s severa in juga Amerike, Alenka Rebula, Bronja Žakelj, mati islamskih dvojčkov in še nekatere. Šele različni pogledi na vsebine z leve in z desne, od zgoraj in od spodaj so oživili ženske like, da smo jih lahko začutili.
V aprilu se berejo zapisi o delavkah knapovkah oz. delavkah iz rudnika Liboje-Zabukovica. Z nami bosta knapovki, ki bosta pripovedovali, kaj so ženske tisti čas delale v rudniku.

Bodite z nami 4. 4. 2019 ob 16. uri v Medobčinski splošni knjižnici Žalec.

Irena Štusej

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi