Logo MojaObčina.si

Braslovče

JUTRI
1°C
-3°C
TOR.
5°C
-3°C
Deli
1192

V Braslovčah odprtje razstave dijakov Gimnazije Celje - Center, umetniška smer

V Občinski knjižnici Braslovče smo v sodelovanju s Prosvetnim društvom Braslovče v torek, 21. novembra 2017, odprli razstavo likovnih izdelkov dijakov Gimnazije Celje - Center, programa umetniška gimnazija – likovna smer. Gre za prvo tovrstno predstavitev dijaškega ustvarjanja v Braslovčah.

 

Ideja, da bi širši javnosti predstavili umetniška dela mladih ustvarjalcev, se je porodila članom Prosvetnega društva Braslovče. Člani društva so jo predstavili ravnatelju gimnazije Gregorju Deleji, ki je v njej prepoznal priložnost, da se dijaki aktivno predstavijo v okolju, iz katerega nekateri tudi prihajajo. K sodelovanju so člani društva pritegnili še Občinsko knjižnico Braslovče, ki se občasno manifestira tudi kot razstavišče. S skupnimi močmi vseh sodelujočih so ustvarili zanimivo predstavitev. Z željo, da bi razstavo približali čim širšemu številu obiskovalcev, so se na odprtju s posebno plesno-gibalno točko predstavili člani Plesnega gledališča Braslovče, ki v sklopu Prosvetnega društva Braslovče deluje pod umetniškim vodstvom Ane Volk Pezdir. Predstavljena dela so tako na dan odprtja še dodatno oživela skozi plesno-gibalna sporočila mladih plesalcev.

 

Razstava bo na ogled do konca decembra.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!