Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
Popoldne bo spremenljivo oblačno, občasno bodo še nastajale krajevne plohe in nevihte. Več sonca bo na vzhodu države. Pihal bo okrepljen jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 27 stopinj.
16°C | 26°C
petek, 30.06.2017
12°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
14°C | 26°C
nedelja, 02.07.2017
13°C | 25°C
ponedeljek, 03.07.2017
11°C | 26°C
Opozorila
Četrtek, 29.6.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
26°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

UTRIP DOMOZNANSTVA: Kulturno društvo Gomilsko ......


KULTURA

| |
15.12.2015      15:14
A A

UTRIP DOMOZNANSTVA: Kulturno društvo Gomilsko se predstaviDeli:

Ljubiteljska kultura s Slovenci živi že od nekdaj, društvena ljubiteljska kultura kot bolj organizirana oblika pa že od 19. stoletja. Delež proračuna za ljubiteljsko kulturo se žal vztrajno niža, trenutne razmere pa tudi ne prispevajo k izboljšanju njenega položaja. V ponedeljek, 7. decembra 2015, smo se v Medobčinski splošni knjižnici zbrali, da bi v sklopu Tega veselega dne kulture opozorili na velik pomen ljubiteljske kulture, na kateri je utemeljen velik del naše identitete in družbe, usodno pa je povezana tudi s prihodnjim razvojem naše družbe. Na decembrski Utrip domoznanstva smo povabili Kulturno društvo Gomilsko. Že leta 1889 je bilo ustanovljeno bralno društvo na Gomilskem, ki je spodbujalo bogato kulturno dejavnost pred 1. svetovno vojno in po njej. Kulturno društvo Gomilsko je bilo ustanovljeno leta 1975 in je letos je praznovalo 40-letnico svojega delovanja. Med pogovorom, ki sta ga vodili Karmen Kreže in Tanja Pilih, so delovanje društva predstavili sogovorniki predsednik Andrej Šram, nekdanja predsednica in članica društva Marija Rančigaj ter članica, pesnica in ljubiteljska slikarka Magda Šalamon. Odrasla gledališka skupina je v svoji zgodovini pripravila veliko uspešnih projektov – iger, proslav in prireditev na lokalni ravni ter širše. Medtem ko se vsa društva spoprijemajo s težavo, kako pritegniti mlajšo generacijo v društvo, lahko rečemo, da je njim uspelo, saj v društvu deluje tudi mladinska gledališka skupina, leta 2009 pa so ustanovili otroško folklorno skupino Srajčke, ki je ena izmed prvih v Spodnji Savinjski dolini. V društvu deluje tudi Sekstet Gomilsko, ki je začel prepevati leta 1990 na pobudo Vlada Juharta in je aprila letos praznoval že 25-letnico delovanja. V knjižnici smo za to priložnost postavili razstavo slikarskih del Magde Šalamon in ročnih spretnosti klekljanja Metke Turnšek ter originalnih zapisnikov, dopisov ustanovitve društva. Članom Kulturnega društva Gomilsko želimo vse dobro na njihovi poti.

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občinska knjižnica Braslovče? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!