Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

oblačno
Ponoči in v jutranjih urah se bo postopno povsod pooblačilo. Zjutraj bodo na zahodu že možne rahle padavine, drugod bo še suho. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 11, na obali do 15 stopinj C.
6°C | 12°C
torek, 24.10.2017
3°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 16°C
četrtek, 26.10.2017
5°C | 20°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 16h
V nedeljo popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja, ki bo do ponedeljka zjutraj oslabela. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h.
6°C
12°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

UTRIP DOMOZNANSTVA: Kulturno društvo Gomilsko ......


KULTURA

| |
15.12.2015      15:14
A A

UTRIP DOMOZNANSTVA: Kulturno društvo Gomilsko se predstaviDeli:

Ljubiteljska kultura s Slovenci živi že od nekdaj, društvena ljubiteljska kultura kot bolj organizirana oblika pa že od 19. stoletja. Delež proračuna za ljubiteljsko kulturo se žal vztrajno niža, trenutne razmere pa tudi ne prispevajo k izboljšanju njenega položaja. V ponedeljek, 7. decembra 2015, smo se v Medobčinski splošni knjižnici zbrali, da bi v sklopu Tega veselega dne kulture opozorili na velik pomen ljubiteljske kulture, na kateri je utemeljen velik del naše identitete in družbe, usodno pa je povezana tudi s prihodnjim razvojem naše družbe. Na decembrski Utrip domoznanstva smo povabili Kulturno društvo Gomilsko. Že leta 1889 je bilo ustanovljeno bralno društvo na Gomilskem, ki je spodbujalo bogato kulturno dejavnost pred 1. svetovno vojno in po njej. Kulturno društvo Gomilsko je bilo ustanovljeno leta 1975 in je letos je praznovalo 40-letnico svojega delovanja. Med pogovorom, ki sta ga vodili Karmen Kreže in Tanja Pilih, so delovanje društva predstavili sogovorniki predsednik Andrej Šram, nekdanja predsednica in članica društva Marija Rančigaj ter članica, pesnica in ljubiteljska slikarka Magda Šalamon. Odrasla gledališka skupina je v svoji zgodovini pripravila veliko uspešnih projektov – iger, proslav in prireditev na lokalni ravni ter širše. Medtem ko se vsa društva spoprijemajo s težavo, kako pritegniti mlajšo generacijo v društvo, lahko rečemo, da je njim uspelo, saj v društvu deluje tudi mladinska gledališka skupina, leta 2009 pa so ustanovili otroško folklorno skupino Srajčke, ki je ena izmed prvih v Spodnji Savinjski dolini. V društvu deluje tudi Sekstet Gomilsko, ki je začel prepevati leta 1990 na pobudo Vlada Juharta in je aprila letos praznoval že 25-letnico delovanja. V knjižnici smo za to priložnost postavili razstavo slikarskih del Magde Šalamon in ročnih spretnosti klekljanja Metke Turnšek ter originalnih zapisnikov, dopisov ustanovitve društva. Članom Kulturnega društva Gomilsko želimo vse dobro na njihovi poti.

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občinska knjižnica Braslovče? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.10.2017
Danes ni dogodkov.
27.10.2017 | Kultura
Po domače pri Lisjaku
30.10.201 | Ostalo
JESENSKI OTROŠKI TABOR
26.10.2017 | Tečaji in delavnice
UPORABA ZELIŠČ IN ZAČIMB V VSAKDANJEM ŽIVLJENJU
26.10.2017 | Kultura
Pravljično plesna predstava v Domu kulture Braslovče
27.10.2017 | Kultura
Po domače pri Lisjaku
30.10.201 | Ostalo
JESENSKI OTROŠKI TABOR

Bodite prvi pri oddaji mnenja.