Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
7°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
3°C | 21°C
petek, 20.10.2017
4°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
6°C | 21°C
nedelja, 22.10.2017
8°C | 18°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Švedske sanje Moškega pevskega zbora Karel ......


KULTURA, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
10.12.2013      18:21
A A

Švedske sanje Moškega pevskega zbora Karel Virant iz Braslovč


Potem, ko smo članice in člani Prosvetnega društva Braslovče s prireditvijo Z napitnicami v Martinovo, ki smo jo organizirali v petek, 8. novembra 2013, pred Martinovim vikendom, več kot odlično vstopili v novo programsko sezono našega krajevnega delovanja, smo začeli tudi počasi graditi zgodbo gostovanja članov Moškega pevskega zbora Karel Virant Braslovče na Švedskem.


Z napitnicami v Martinovo
Z napitnicami v Martinovo
Deli:


 

 Zgodba slovensko-švedskega prijateljstva se je za Prosvetno društvo Braslovče in za moški pevski sestav, ki deluje znotraj njega,  začela v letu 2012, ko so člani Mešanega pevskega zbora Soon Gospel iz Švedske obiskali naš kraj in v njem preživeli nekaj čudovitih dni. V kratkem času bivanja v naši domovini smo člani Prosvetnega društva Braslovče poskrbeli, da so naši švedski prijatelji spoznali dušo in srce Braslovč ter okolice, vedno tako, da so se jih predstavitvena doživetja globoko dotaknila.

 

Odlični spomini na Slovenijo, na naš kraj in pevska druženj so motiv, da so se ohranile medosebne vezi ter intenzivno obojestransko iskanje načinov, ki bi ponovno združili oba pevska sestava.

 

Rodila se je ideja o gostovanju slovenskega zbora na Švedskem. Braslovčani smo idejo poosebili, dali smo ji naziv » Izsanjamo švedske sanje«.Korak bliže k uresničitvi je bil storjen že z novembrsko prireditvijo Z napitnicami v Martinovo, kjer so nam sokrajani namenili lepo vsotico prostovoljnih sredstev.

 

Vsak dan si članice in člani Prosvetnega društva Braslovče prizadevamo, da bi sanje postale resničnost. Ker dokler sanjamo, smo živi. Sanje nas vlečejo naprej. Nam dajejo moč in upanje …

 

Drage sokrajanke in sokrajani! Ob koncu leta 2013 in ob vstopu v novo leto si želimo, da nam pomagate »izsanjati švedske sanje«. To lahko storite predvsem tako, da še naprej obiskujete naše prireditve. Saj v slogi je moč. Združeni lahko osvojimo še tako oddaljene vrhove.

 

Članice in člani Prosvetnega društva Braslovče vam želimo lepe praznike in ne pozabite

Naj se v novem letu vam izpolnijo vse sanje ...
In če morda ste pozabili nanje,
ne obupajte in se vrnite vanje.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI PROSVETNO DRUŠTVO BRASLOVČE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


PROSVETNO DRUŠTVO BRASLOVČE
PROSVETNO DRUŠTVO BRASLOVČE
BRASLOVČE 9
Tel:041 560 117
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.10.2017
Danes ni dogodkov.
26.10.2017 | Tečaji in delavnice
UPORABA ZELIŠČ IN ZAČIMB V VSAKDANJEM ŽIVLJENJU

Bodite prvi pri oddaji mnenja.