Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.09.2018

oblačno
Zvečer bo pretežno jasno, ponoči pa se bo postopno pooblačilo. Zjutraj bo v severnih in ponekod v zahodnih krajih začelo deževati, sprva bo lahko kje tudi zagrmelo. Jutranje temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem od 17 do okoli 20 °C.
15°C | 17°C
nedelja, 23.09.2018
8°C | 25°C
ponedeljek, 24.09.2018
9°C | 19°C
torek, 25.09.2018
3°C | 16°C
sreda, 26.09.2018
1°C | 18°C
Opozorila
Petek, 21.9.2018 ob 18h
Jutri dopoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
15°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Pravljični maraton in Utrip domoznanstva s ......


KULTURA

| |
09.04.2017      8:35
A A

Pravljični maraton in Utrip domoznanstva s pravljičarko Ireno CerarDeli:

Mednarodna zveza za mladinsko književnost je 2. april razglasila za Mednarodni dan knjig za otroke, saj se je na ta dan rodil danski pisatelj in pesnik Hans Christian Andersen. To je bil tudi razlog, da se je ponedeljkovo dopoldne, 3. aprila 2017, v Medobčinski splošni knjižnici Žalec začelo pravljično. Knjižnico so obiskali tretji in četrti razredi I. osnovne šole Žalec in Waldorfske šole Savinja. Učenci so prisluhnili pravljicam, ki so jih pripovedovale Valerija Jerman, Nina Trbovšek in Irena Verbič. S pravljicami so potovale po Spodnji Savinjski dolini in predstavljale zgodovino in zanimivosti občin Braslovče, Polzela, Prebold, Tabor Vransko in Žalec. Pripovedke, ki jih je zbral Janko Orožen v knjigi Gradovi in graščine v narodnem izročilu (1936 ), so otrokom predramile domišljijo in hkrati omogočile skok v zgodovino ter čas v knjižnici zavrtele za nekaj stoletij nazaj. 

Pravljičen je bil tudi Utrip domoznanstva, saj smo v goste povabili pravljičarko in pripovedovalko Ireno Cerar.  Irena je diplomirana literarna komparativistka in dolgoletna odgovorna urednica otroške revije National Geographic Junior. Je tudi avtorica priljubljenih družinskih izletniških vodnikov Pravljične poti Slovenije, Pravljične poti v zgodovino in Kamniške pravljične poti. Je pa tudi odlična pripovedovalka ljudskih pravljic, kar smo se lahko prepričali na prireditvi, saj nas je s pripovedko Ajdje na Žovneškem gradu in pravljico Najdražji zaklad tudi nas, odrasle, popeljala v svet domišljije. Po Sloveniji pripravlja številne samostojne pripovedovalske dogodke ter gostuje na vseh vidnejših tovrstnih festivalih pri nas. Je tudi soustanoviteljica, soorganizatorka in pripovedovalka Križnikovega pravljičnega festivala v Motniku Jenkret je biv, ki je potekal tudi na Vranskem. Prva pri nas je razvila nov in izviren način pripovedovanja pravljic na prostem, v naravi, ki združuje pripovedovalsko prakso z interpretacijo naravne in kulturne dediščine ter doživljajsko pedagogiko. Pogovor z njo sta vodili Karmen Kreže in Tanja Pilih.

Marsikdo se vpraša: “Zakaj pravzaprav otrokom brati pravljice?” Pravljica je most med otrokom in odraslim, most med svetom realnosti, v katerem živimo odrasli, in svetom domišljije, v katerem živi otrok. Takšne lepe mostove gradi tudi pravljičarka Irena Cerar, kateri se najlepše zahvaljujemo za pogovor v naši knjižnici. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Braslovče!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
September 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.09.2018 | Tečaji in delavnice
Brezplačni nadaljevalni tečaj španskega jezika
26.09.2018 | Tečaji in delavnice
BREZPLAČNI nadaljevalni TEČAJ nemškega jezika
26.09.2018 | Kultura
BRALNI KLUB z gostjo
29.09.2018 | Družabni dogodki
TVOJ BODOČI BIVŠI MOŽ - VID VALIČ
21.09.2018 | Tečaji in delavnice
Brezplačni nadaljevalni tečaj španskega jezika
22.09.201 | Šport
»TEK ZA SMEH – VRANSKO TEČE 2018
25.09.2018 | Kultura
Pravljična ura v Občinski knjižnici Braslovče
26.09.2018 | Tečaji in delavnice
BREZPLAČNI nadaljevalni TEČAJ nemškega jezika
26.09.2018 | Kultura
BRALNI KLUB z gostjo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.