Logo MojaObčina.si

Braslovče

JUTRI
9°C
5°C
NED.
6°C
0°C

Praktična delavnica Izdelava domače kozmetike iz zelišč

V četrtek, 22. novembra 2018, smo v Občinski knjižnici Braslovče v sklopu operacije Vrt zdravilnih in aromatičnih rastlin na Inštitutu za hmeljarstvo in pivovarstvo Slovenije kot sodobno povezovalno središče Spodnje Savinjske doline na področju zelišč organizirali praktično delavnico Izdelava domače kozmetike iz zelišč. Delavnica je bila namenjena vsem, ki bi se radi seznanili z možnostjo uporabe zelišč v kozmetičnih izdelkih. Po uvodnih besedah mag. Nataše Ferant z Inštituta za hmeljarstvo in pivovarstvo Slovenije, ki je tudi predstavila namen in potek operacije, smo skozi teoretičen del delavnice spoznali, katere kozmetične izdelke lahko pripravimo sami, kaj so to izvlečki ter kakšne vrste izvlečkov in rastlinskih olj poznamo. Praktično smo prikazali pripravo zeliščnega trdega mila in si ga izdelali za domov. Delavnico je vodila Patricija Šenekar iz Hiške zelišč Limbuš.

Operacijo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj.

Laura Jelen

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi