Logo MojaObčina.si

Braslovče

DANES
9°C
5°C
JUTRI
6°C
0°C

Pogovor z Bronjo Žakelj

V sklopu pogovorov BREZ MASKE … PreBrano in IzBrano v knjižnici … smo v Medobčinski splošni knjižnici Žalec 15. septembra 2020 gostili Bronjo Žakelj, avtorico knjige Belo se pere na devetdeset, prejemnico nagrade KRESNIK 2019. Z njo se je pogovarjala Jolanda Železnik.

 

Od izida knjige sta minili že dve leti, pa je zanjo še vedno veliko zanimanje, zato so v knjižnicah še dolge čakalne vrste.

 

Bronji Žakelj življenje ne prizanaša. Veliko bolečin ji je že zadalo, a ima vsakokrat voljo in moč se dvigniti - kot ptič feniks iz pepela. Njena zgodba, v kateri se prepletata žalost in humor, pritegne od prve do zadnje strani. Med branjem se marsikateremu bralcu, še zlasti pa bralki, oko pogosto orosi.

 

Pogovor je zaradi ukrepov za zajezitev širjenja koronavirusa spremljalo malo ljudi, ga je pa snemala Savinjska televizija, zato si ga je mogoče ogledati na programu omenjene televizije, posnetek pa je dostopen tudi na youtube in na spletni strani knjižnice.

 

Jolanda Železnik

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi