Logo MojaObčina.si

Braslovče

DANES
27°C
17°C
JUTRI
24°C
16°C

Otroci Vrtca Braslovče na obisku v knjižnici

V ponedeljek, 11. februarja 2019, in v petek, 15. februarja 2019, je Občinsko knjižnico Braslovče v spremstvu vzgojiteljic obiskalo 63 malčkov iz Vrtca Braslovče. Ker je za nami kulturni praznik, so se radovedno zazrli v fotografijo našega največjega slovenskega pesnika Franceta Prešerna, ki jim jo je uvodoma pokazala knjižničarka Lea Felicijan. Izvedeli so, da je otrokom dobrodušno delil sladke fige, da je napisal Zdravljico in mnogo drugih pesmi, predvsem pa je bil kulturen človek. Kakršni smo lahko tudi sami, če zapojemo pesmico, narišemo risbico, si ogledamo risanko in o tem razmišljamo. Se lepo obnašamo in uporabljamo vljudne besede. Zgodbice, ki so jim mali nadobudneži z zanimanjem prisluhnili, so govorile prav o teh preprostih besedah, ki pa nam utegnejo v življenju odpreti marsikatera vrata. Kulturno je, če pozdravljamo, znamo reči hvala in prosim, se opravičimo, delimo dobre stvari z drugimi … Lepo je, če obiščemo knjižnico. Otroci so obljubili, da bodo še prišli.

Besedilo: Lea Felicijan
Fotografije: Ivana Flander, Zdenka Ušen

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi