Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.09.2018

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno. Burja na Primorskem bo ponehala. Najvišje dnevne temperature bodo okoli 15, ob morju in na Goriškem do 20 °C.
-2°C | 16°C
četrtek, 27.09.2018
1°C | 21°C
petek, 28.09.2018
5°C | 23°C
sobota, 29.09.2018
9°C | 17°C
nedelja, 30.09.2018
0°C | 16°C
Opozorila
Sreda, 26.9.2018 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

HUMOR JE RESNA STVAR – študijsko bralno ......


KULTURA

| |
23.10.2017      7:31
A A

HUMOR JE RESNA STVAR – študijsko bralno druženje v sodelovanju Medobčinske splošne knjižnice Žalec in UPI Ljudske univerze Žalec, 12.10. 2017Deli:

V oktobru je bilo prvo druženje študijsko bralnega kluba v novi sezoni. Letošnja druženja smo poimenovali HUMOR JE RESNA STVAR. Branje in pogovor bova tudi letos usmerjali Irena Štusej iz Medobčinske splošne knjižnice Žalec in Biserka Neuholt Hlastec iz UPI Ljudske univerze Žalec.

Humor je izjemna veščina komunikacije. Tudi v najresnejših situacijah lahko dobro vpliva na naše počutje. Koliko plasti sploh lahko odkrijemo, da bi spoznali vso razsežnost humorja, bomo ugotavljali na naših mesečnih srečanjih.

Na tokratnem druženju nismo definirali, kaj humor je, saj je po vseh definicijah nekaj, kar nas spravlja v smeh, smeh pa je zdrav. Sploh pa ga je težko definirati enkrat za vselej in razumeti njegovo delovanje. Poleg standardnih vrst humorja ima vsak od nas svoj humor, skupine, ki jih druži delo, se smejejo internim domislicam, po dva in dva lahko imata svoj humor … Izrazit je slovenski medijski humor, ki nima meje pri tem, koga izpostavijo, da se mu smejemo. Tu je dober razmislek tudi o tem, kje je meja med smešnim in žaljivim. Naš Ježek je vedno pazil, da s svojimi šalami ne bi koga prizadel. Črn humor lahko sproži kakšen dogodek, ki bi lahko bil tragičen za ljudi ali živali, je neke vrste sprevržen humor. Smešno je zato, ker se na primer nekaj zgodi nekomu, od kogar tega ne pričakuješ.

Precej se da razpisati o humorju, a pridite raje na naša druženja, kjer beseda prikliče besedo, misel izzove misel. Dobro in smešno nam bo skupaj. Pridružite se nam lahko kadarkoli. Preberite nekaj humornega in naslednji mesec pridite na naše druženje v prenovljeno UPI Ljudsko univerzo Žalec. Vabilo boste našli na internetnih straneh knjižnice.

S smehom na vse poti!

Irena Štusej
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Braslovče!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
September 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.09.2018 | Tečaji in delavnice
BREZPLAČNI nadaljevalni TEČAJ nemškega jezika
26.09.2018 | Kultura
BRALNI KLUB z gostjo
29.09.2018 | Družabni dogodki
TVOJ BODOČI BIVŠI MOŽ - VID VALIČ
02.10.2018 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA ŠIVANJA
04.10.2018 | Občinski dogodki
Razstava in klepet: STENSKI PRTI LETUŠKIH MATER

Bodite prvi pri oddaji mnenja.