Logo MojaObčina.si

Braslovče

DANES
13°C
-5°C
JUTRI
16°C
0°C
Deli
1201

Grenlandija – potopisno predavanje z Barbaro Popit

V torek, 14. januarja 2020 smo prisluhnili Barbari Popit. Predstavila nam je osnovne značilnosti največjega otoka na našem planetu in njegovo zgodovino, predvsem pa popotovanje od ledenikov do majhnih naselbin. Grenlandija je otok v Severnoatlantskem oceanu. Meji na Islandijo, Norveško in Kanado. Velik del njene več kot 2 milijona km2 površine pokriva led, zato judje živijo v majhnih krajih ob obalah. Prav ta majhnost daje občutek domačnosti in povezanosti. Globoki fjordi, severni sij in polnočno sonce je le del čarobnosti divjine, kjer lahko še vedno prisluhnemo zvoku tišine. Barbara nam je s svojim navdušenim pripovedovanjem in zgovornimi fotografijami prikazala deželo, ki jo je očarala. In verjamem, da da se bo po njeni poti podal še marsikdo od obiskovalcev današnjega potopisnega predavanja.

 

Laura Jelen

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi